Sporti

Gjithsej 10 lajme të mbledhura për datën 15 shkurt 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Ronaldo tregon dhëmbët, Liverpooli vulos kualifikimin që në Portugali
  • 2018-02-15

Ronaldo tregon dhëmbët, Liverpooli vulos kualifikimin që në Portugali

Pavarësisht kritikave, Cristiano Ronaldo është aty dhe në ndeshjet më të rëndësishme për Realin nuk zhgënjen asnjëherë. Portugezi tregoi edhe një herë se Liga e Kampionëve është trofeu i tij i preferuar, teksa sonte dhuroi një tjetër dygolësh, duke shënuar në të 7 ndeshjet e l

Shqipëria ngjit një shkallë në renditjen e FIFA-s
  • 2018-02-15

Shqipëria ngjit një shkallë në renditjen e FIFA-s

FIFA ka publikuar sot renditjen e ekipeve kombëtare për muajin shkurt dhe Shqipëria ka fituar një vend, duke shkuar në vend të 59-të nga vendi i 60-të. Kombëtarja kuqezi nuk ka luajtur së fundi, por renditja lëviz edhe nga paraqitja e kombëtareve të tjera. Ndeshja e fundit është miqë

Humbje e turpshme e kombëtares së Femrave, Rusia fiton 148-35
  • 2018-02-15

Humbje e turpshme e kombëtares së Femrave, Rusia fiton 148-35

Tjetër përfaqësim i turpshëm për basketbollin e femrave, me Kombëtaren Shqiptare që theu çdo rekord negativ në Rusi, ku u mposht me rezultatin e thellë 148-35 nga vendaset në përballjen e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Europian të Vitit 2019, ku Shqipëria ndodhet në Grupin C

Europa League, Milani sfidon Ludogorets, spikat Napoli-Leipzig
  • 2018-02-15

Europa League, Milani sfidon Ludogorets, spikat Napoli-Leipzig

Rikthehen emocionet dhe spektakli i Uefa Europa League me fazën e saj të 1/16. Në këtë raund nuk mund të flitet për favoritë, pasi të 16 skuadrat kanë një mision të qartë dhe të vetëm, të sigurojnë kualifikimin. Si zakonisht takimet do të jenë të ndara në dy orare, në ato të o

Dortmundi triumfon mes spektaklit, Fernandes zhvlerëson Balotellin, konfirmohet Milani
  • 2018-02-15

Dortmundi triumfon mes spektaklit, Fernandes zhvlerëson Balotellin, konfirmohet Milani

Milani mori një fitore të pastër 0-3 në transfertën ndaj bullgarëve të Ludogorets, duke hedhur një hap të sigurt drejt kualifikimit në fazën e 1/8-ave të Europa Leagues. Kuqezinjtë e Gattusos konfirmuan momentin e mirë që po i shoqëron edhe në kampionat, teksa shënuan fillimisht me

Al-Khelaiffi shtrëngon fort Neymarin: Qëndron te PSG me 2000%
  • 2018-02-15

Al-Khelaiffi shtrëngon fort Neymarin: Qëndron te PSG me 2000%

Në ditët e fundit po flitet gjithnjë e më shumë për një kalim të mundshëm të brazilianit Neymar Jr te Reali i Madridit. Megjithatë për të qetësuar tifozët e Paris Saint Germain ka menduar presidenti i klubit parizien Nasser Al-Khelaiffi i cili i intervistuar mbi këtë çështje pas p

Reagon Skënderbeu: Nuk ka vendim përfundimtar, e dinim akuzën
  • 2018-02-15

Reagon Skënderbeu: Nuk ka vendim përfundimtar, e dinim akuzën

Klubi i Skënderbeut ka dalë me një reagim zyrtar mbi kërkesën e inspektorëve të komisionit të Disipilinës drejtuar komisionit të Apelit në UEFA për të dënuar me 10 vite përjashtim nga kompeticionet europiane dhe 1 milionë euro gjobë Skënderbeun. Ja reagimi i plotë i klubit korçar

Kalendari