Sporti

Gjithsej 18 lajme të mbledhura për datën 22 shkurt 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-02-22

De Gea shpëton Man.United, Under nuk i mjafton Romës

Shumë raste, shumë volum loje por në fund sfida e Ramon Sanchez Pizjuan mes Sevillas dhe Manchester United prodhoi vetëm një barazim pa gola që la gjithçka të hapur përsa i përket kualifikimit për takimin që do të zhvillohet pas 3 javësh në Old Traford. Fitore me përmbysje në sfidë

No Pic available
  • 2018-02-22

Fitore me përmbysje e Realit në derbi, Los Blancos ngjiten të tretët

Fitore me përmbysje për Realin e Madridit ne derbin e vogël të kryeqytetit spanjoll ndaj Leganes. Në sfidën e prapambetur të La Ligas, morën hak ndaj Leganes për eliminimin që këta të fundit u shkaktuan në çerekfinalet e Kupës së Mbretit. Los Blancos e gjetën forcën për të fituar

No Pic available
  • 2018-02-22

Dzagoev nderon CSKA-në, eliminohet Crvena Zvezda

CSKA e Moskës është skuadra e parë që siguroi një biletë në fazën e 1/8-ave të Europa League. Mjaftoi një gol i mesfushorit të kombëtares ruse Alan Dzagoev, që formacioni i drejtuar nga trajneri bjellorus Goncharenko të mposhte 1-0 serbët e Crvena Zvedës dhe të avanconte më tej n

Shpallen 10 sportistët më të mirë të vitit, shpërthen Erkand Qerimaj
  • 2018-02-22

Shpallen 10 sportistët më të mirë të vitit, shpërthen Erkand Qerimaj

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar (KOKSH), ka publikuar listën me 10 sportistët më të mirë të vitit 2017. Në vlerësimim e tij, KOKSH pati pjesëmarrjen e sportistëve në aktivitetet e rëndësishme kombëtare dhe ndërkombëtare, si dhe rezultatet e arritura. E para u rendit atletja Luiza

Disiplina pezullon Bakajn, ja vendimet e plota
  • 2018-02-22

Disiplina pezullon Bakajn, ja vendimet e plota

Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka shqyrtuar të gjitha sjelljet antisportive të shfaqura në ndeshjet e Kategorisë Superiore, por edhe asaj të parë dhe të dytë, duke marrë edhe masat përkatëse. Kështu Elis Bakaj është pezulluar me 2 ndeshje dhe 100 mij

Shqipëri-Norvegji, miratohen çmimet e biletave
  • 2018-02-22

Shqipëri-Norvegji, miratohen çmimet e biletave

Komiteti Ekzekutiv i FSHF gjatë mbledhjes së sotme, ndër të tjera ka miratuar edhe çmimet e biletave për ndeshjen miqësore të 26 marsit me Norvegjinë që do të luhet në Elbasan Arena, takim i planifikuar kohë më parë, ku ekipi përfaqësues nën drejtimin e trajnerit Christian Panucci

Mijëra tifozë të Skënderbeut tubim kundër UEFA-s: Mos na vrisni ëndrrën
  • 2018-02-22

Mijëra tifozë të Skënderbeut tubim kundër UEFA-s: Mos na vrisni ëndrrën

Mijëra qytetarë i janë bashkuar tubimit paqësor ditën e sotme kundër dënimit të Skënderbeut. Me ovacione dhe thirrje, qytetarët apelojnë: Mos na vrisni ëndrrën. Pjesë e tubimit për klubin e Skënderbeut edhe një peticion drejtuar UEFA-s. Skënderbeu rrezikon një penalizim të rënd

Kalendari