Sporti

Gjithsej 10 lajme të mbledhura për datën 24 shkurt 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Barça synon shkëputjen, Reali i Madridit vazhdimësinë
  • 2018-02-24

Barça synon shkëputjen, Reali i Madridit vazhdimësinë

Pasi kaloi me sukses Chelsea-n në Stamford Bridge Barcelona i rikthehet kampionatit, me objektivin e qartë për tu shkëputur përfundimisht dhe vrarë edhe ato pak shpresa që ushqen Atletiko e Simeones për të fituar në mënyrë të çmendur titullin në Primera Division. Dueli përcaktues nd

Skënderbeu fluturon drejt titullit, ska fitues në derbin bregdetar
  • 2018-02-24

Skënderbeu fluturon drejt titullit, ska fitues në derbin bregdetar

Skënderbeu nuk ndalet as nga Partizani, teksa në krye-sfidën e javës së 21-të, në Korçë, ka fituar me rezultatin minimal 1-0. Në një atmosferë të jashtëzakonshme në shkallët e stadiumit, vendimtar për rezultatin ka qenë një autogol i çuditshëm i mbrojtësit malazez Gojkoviç, q

No Pic available
  • 2018-02-24

Reali nuk diskuton Alavesin, Celta mposht Eibarin

Reali i Madridit ka regjistruar një tjetër fitore këtë javë, teksa ka mposhtur modestët e Alavesit me rezultatin 4-0. Ronaldo shënoi një dopietë, ndërsa Bale dhe Benzema shtuan emrat e tyre në listën e golshënuesve, ndërsa Reali blindon vendin e dytë, me 51 pikë tashmë. Më herët,

Liverpuli parakalon Mançesterin, Njukasëll shpërdoron ndaj Bornmuth
  • 2018-02-24

Liverpuli parakalon Mançesterin, Njukasëll shpërdoron ndaj Bornmuth

Liverpooli vijon me ecurinë pozitive, teksa pasditen e sotme ka mposhtur me rezultatin e thellë 4-1 West Ham United-in. Të kuqtë zhbllokuan rezultatin në pjesën e parë me anë të mesfushorit turko-gjerman, Emre Can, ndërsa në fillim të pjesës së dytë, Salah dhe Firmino shënuan 2 gola

Hertha ndal Bayernin, Munchengladbah rikthehet te fitorja
  • 2018-02-24

Hertha ndal Bayernin, Munchengladbah rikthehet te fitorja

Bayerni i Mynihut u ndal në barazim 0-0 në shtëpi, ndaj Herthës së Berlinit, në sfidën e javës së 24-t të Bundesligës. Bavarezët e Heynckesit dominuan sfidën dhe krijuan disa mundësi shënimi, por nuk arritën të dërgojnë topin në rrjetë gjatë gjithë 90-minutëshit. Gjithsesi, B

Sherr në Korçë, tifozët e Skënderbeut e Partizanit përplasen me grushta
  • 2018-02-24

Sherr në Korçë, tifozët e Skënderbeut e Partizanit përplasen me grushta

#td_uid_1_5a91cead57c7c .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/02/sher1w-1-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5

Kukësi rigjen fitoren në shtëpi, Kamza bën detyrën në Lushnjë
  • 2018-02-24

Kukësi rigjen fitoren në shtëpi, Kamza bën detyrën në Lushnjë

Asnjë surprizë në dy ndeshjet që ngritën siparin e javës së 21-të të Kategorisë Superiore. Kukësi iu fal një goli të mesfushorit gjeorgjian Dzaria për të mposhtur 1-0 Laçin që luajti për rreth 30 minuta me një lojtar më pak pas daljes me karton të kuq të brazilianit Esquerda. K

Kalendari