Sporti

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 13 mars 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Starova: Me Partizanin e mbylla, ja telefonata me Moggin
  • 2018-03-13

Starova: Me Partizanin e mbylla, ja telefonata me Moggin

Ish trajneri i Partizanit, Sulejman Starova ishte i ftuar në emisionin Procesi Sportiv, në Top Channel, ku foli për herë të parë pas largimit nga klubi i kuq. Starova theksoi se ndihet i keqardhur për mënyrën se si e larguan nga Partizani, dhe tha se kishte menduar një tjetër ndarje, më

No Pic available
  • 2018-03-13

Goli i parë i Rashicës i jep fitoren Werderit

Goli i parë i Milot Rashicës në Bundesligën gjermane i dha tre pikë të arta Werder Bremenit në garën për mbijetesë. Talenti i përfaqësues së Kosovës rezultoi përcaktues në duelin e Weser Stadion mes Werder Bremen dhe Koln që mbylli javën e 26-të të Bundesligës. Rashica i cili e

No Pic available
  • 2018-03-13

Dëmtohet Kane, rrezikon një muaj jashtë

Tottenhami dhe kombëtarja angleze në ankth për gjëndjen e Harry Kane. Sulmuesi u dëmtua në kaviljen e këmbës së djathtë në sfidën e të dielës ndaj Bournemouth pas një kontakti që pati me portierin kundërshtar Asmir Begovic. Për tu përcaktuar shkalla e dëmtimit, Kane do ti nënsht

Roma kërkon përmbysjen, fitorja kualifikon United ndaj Sevillas
  • 2018-03-13

Roma kërkon përmbysjen, fitorja kualifikon United ndaj Sevillas

Champions League do të zbulojë sonte në mbrëmje edhe dy skuadra të tjera çerekfinaliste, që do të dalin nga çiftet Roma Shakthar Donetsk dhe Sevilla Manchester United, sfida që do të nisin në orën 20:45. Pritet të jenë dy përballje mjaft të luftuara, pasi rezultatet e ndeshjeve t

Ka probleme në zemër, Carrick tërhiqet nga futbolli
  • 2018-03-13

Ka probleme në zemër, Carrick tërhiqet nga futbolli

Michael Carrick do ti thotë lamtumirë futbollit të luajtur në fund të sezonit. Arsyeja e marrjes së këtij vendimi nga veterani i mesfushës së Manchester United nuk është mosha, por një problem në zemër i pikasur në fund të vitit të kaluar. Nëse trupi të thotë se është momenti p

Me armë në fushë, Savidis: Do mbroja tifozët e PAOK nga provokimet
  • 2018-03-13

Me armë në fushë, Savidis: Do mbroja tifozët e PAOK nga provokimet

Presidenti i Paok-ut të Selanikut, Ivan Savidis u bë protagonist të dielën në mbrëmje, pasi zbriti në fushë me pistoletë në brez, lajm që bëri xhiron e botës në vetëm pak minuta. Ngjarja ndodhi në minutat e fundit të sfidës Paok-AEK, kur ndeshja ishte ndërprerë për shkak të kon

Fino ankohet në CAS. Konteston votimin në zgjedhjet për kreun e FSHF-së
  • 2018-03-13

Fino ankohet në CAS. Konteston votimin në zgjedhjet për kreun e FSHF-së

Beteja e zgjedhjeve për kreun e FSHF edhe pse e mbyllur per komunitetin sportiv vendas, UEFA-n dhe FIFA-n, nuk ka mbaruar ende për kandidatin Bashkim Fino, i cili i humbi këto zgjedhje pas balotazhit përballë Presidentit Armand Duka. Edhe pse gjatë procesit të Asamblesë Zgjedhore çështja e

Kalendari