Sporti

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 21 mars 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Trukimi i ndeshjes me Laçin, Teuta reagon ndaj Xhelal Mziut
  • 2018-03-21

Trukimi i ndeshjes me Laçin, Teuta reagon ndaj Xhelal Mziut

Vetëm pak ditë më parë, në një studio televizive, kryetari i bashkisë Kamëz, Xhelal Mziu akuzoi se takimi mes Teutës dhe Laçit është i trukuar dhe se do ta fitojnë durrsakët. Nga ana tjetër, klubi i Teutës ka mohuar këto zëra në një deklaratë zyrtare, duke theksuar se Teuta ësh

Zëvendësuesi i Griezman? Dybala darkon me Simeonen
  • 2018-03-21

Zëvendësuesi i Griezman? Dybala darkon me Simeonen

Udhëtimi i Paulo Dybalas drejt Madridit ka bërë që mediat spanjolle të flasin shumë gjatë këtyre ditëve të fundit për sulmuesin argjentinas. Fillimisht u përfol për kontakte të La Joyas me Realin e Madridit por tashmë po qarkullojnë zërat për një kalim të mundshëm të sulmuesit

E shkarkoi Partizani, Starova gjen punë në Kosovë
  • 2018-03-21

E shkarkoi Partizani, Starova gjen punë në Kosovë

Klubi i futbollit Feronikeli, tashmë ka gjetur trajnerin e ri. Nuk është Klodrian Duro siç paralajmëruan mediat më parë, por në Kosovë tashmë ka arritur Sulejman Starova, i cili do të drejtoj skuadrën nga Drenasi deri në fund të këtij sezoni. Lajmi është zyrtarizuar nga faqja zyrtar

Vendos Neymar, do Luis Enriquen te PSG
  • 2018-03-21

Vendos Neymar, do Luis Enriquen te PSG

Aventurës së Unai Emery te Paris Saint Germain po i vjen fundi pasi edhe nëse fiton tre trofetë e mundshëm në Francë gjatë këtij sezoni, trajneri spanjoll do të shkarkohet nga detyra në fund të majit pasi dështoi në Champions League aty ku u eliminua që në raundin e 1/8-ave nga kampi

Pushohet spikeri i stadiumit, pasi tha dy herë gabim mbiemrin Astori
  • 2018-03-21

Pushohet spikeri i stadiumit, pasi tha dy herë gabim mbiemrin Astori

Një gabim në leximin e mbiemrit të qendërmbrojtësit të Fiorentinës, Davide Astori, i cili u nda nga jeta pak ditë më parë, bëri që spikeri i stadiumit të pushohej nga puna. Ngjarja ndodhi gjatë takimit Perugia-Brescia, në stadiumin Curi, ku spikeri i klubit vendas tha dy herë Astolfi

No Pic available
  • 2018-03-21

Berisha merr ok nga stafi, Panuçi stërvit grupin e plotë

#td_uid_1_5ab2c5aa597c2 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/03/29467982_1556163244482899_5612943520907866547_n-80x60.jpg) 0 0 no-repeat;

Procedimi disiplinor, Skënderbeu u ballafaqua sot me UEFA-n në Nion
  • 2018-03-21

Procedimi disiplinor, Skënderbeu u ballafaqua sot me UEFA-n në Nion

Dënimi i Skënderbeut nga UEFA është një çështje që ka bërë shumë bujë në vendin tonë, saqë i gjithë qyteti i Korçës protestoi paqësisht për ti kërkuar shtëpisë së futbollit, që të mos ua shkatërrojë ëndrrën. Ditën e sotme duket se është hedhur edhe hapi i parë në b

Kalendari