Sporti

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 16 prill 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Barazim pa gola mes Lacios e Romës, derbin e fiton Interi
  • 2018-04-16

Barazim pa gola mes Lacios e Romës, derbin e fiton Interi

Në Olimpico derbin mes Romës dhe Lazios e kanë fituar tifozëritë e të dyja skuadrave, që dhuruan një spektakël të vërtetë, para dhe gjatë 90 minutave. Nuk mund të thuhet e njëjta gjë për të dyja skuadrat në fushën e lojës, që pavarësisht se dhanë maksimumin, nuk arritën të

Real Madridi mposht Malagën edhe me rezervat
  • 2018-04-16

Real Madridi mposht Malagën edhe me rezervat

Reali i Madridit ka marrë një fitore pa shumë sforcim në Malaga, kundër skuadrës së vendit të fundit në La Liga. Me shumë prej lojtarëve titullarë në stol, skuadra e Zidanes arriti të shënojë me Iscon në minutën e 29 dhe të dyfishojë rezultatin me Casemiron në të 63-tën. Nga a

PSG shkatërron Monakon dhe hap shampanjën e titullit
  • 2018-04-16

PSG shkatërron Monakon dhe hap shampanjën e titullit

Paris Saint Germain ka mposhtur me rezultatin spektakolar 7-1 Monacon dhe i ka rrëmbyer titullin kampion, të cilin e ka fituar sonte edhe matematikisht. Në Parc Des Princes, skuadra e Emery nuk e diskutoi për asnjë moment fitoren, teksa shënoi 4 gola brenda 27 minutave të para, me Di Marian,

Fitore shprese për Teutën, shkodranët ndëshkojnë Vllazninë
  • 2018-04-16

Fitore shprese për Teutën, shkodranët ndëshkojnë Vllazninë

Teuta ka mposhtur 2-0 Vllazninë në sfidën direkte për mbijetesën dhe e ka bërë akoma më interesante garën në zonën e ftohtë të renditjes. Në Niko Dovana, ishin dy shkodranë që ndëshkuan Vllazninë, pasi në minutën e 32-të, portieri Sherri gaboi totalisht në dalje, duke i dhënë

Bufon drejt pensionit? Boca Juniors i bën një ofertë
  • 2018-04-16

Bufon drejt pensionit? Boca Juniors i bën një ofertë

Gjigandët argjentinas të Boca Juniors janë vendosur të bëjnë një lëvizje sensacionale për të marrë legjendën e Juventusit, Gianluigi Buffon, pohon Radio Continental. Ky raport mediatik pohon se Carlos Tevez do të përpiqet ta bindë shokun e tij të vjetër për të shkëmbyer Torinon m

Dëmtim i frikshëm i Batshuayi-t, dyshohet se ka thyer këmbën
  • 2018-04-16

Dëmtim i frikshëm i Batshuayi-t, dyshohet se ka thyer këmbën

Golat e Konoplyanka dhe Naldo i kanë dhënë fitoren në derbin e Ruhrit që u zhvillua të dielën. Disfata ka ardhur me një çmim të madh për Dortmund, pasi sulmuesi kryesor i klubit është larguar me barelë nga fusha. Dëmtimi i Batshuayi, që erdhi pasi ishin pësuar dy golat, ishte si pas

No Pic available
  • 2018-04-16

Inzaghi: Jemi të padëshiruar në zonën Champions, por do të luftojmë deri në fund

Ishte një Simone Inzaghi plot krenari ai që komentoi paraqitjen e Lazios në derbin e barazuar pa gola ndaj Romës. Edhe pse verdhekuqtë u ndal në dy raste njëherë nga shtylla dhe njëherë nga traversa, Inzaghi deklaroi se edhe bardhekaltrit ishin shumë pranë fitores pasi ishin gjithmonë

Kalendari