Sporti

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 17 prill 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Penalltia e Realit ndaj Juves, Bonuçi: Falë Zotit që sisha aty!
  • 2018-04-17

Penalltia e Realit ndaj Juves, Bonuçi: Falë Zotit që sisha aty!

Leonardo Bonuçi beson se ashtu siç ish-kolegët e tij juventinë, mund ta kishte humbur kontrollin, kur u dha penalltia në favor të Real Madridit, në çerekfinalen e kthimit të Ligës së Kampionëve. Bufon doli me katon të kuq nga fusha, pasi reagoi me zemërim kundër gjyqtarit Michael Oliv

Batshuayi mbyll para kohe sezonin, por në Botëror do të jetë
  • 2018-04-17

Batshuayi mbyll para kohe sezonin, por në Botëror do të jetë

Lajme aspak të mira për Borussia Dortmund që me një komunikatë bënë të ditur se Michy Batshuayi nuk do të luajë më këtë sezon me verdhezinjtë. Fatale për sulmuesin ishte dëmtimi në kavilje në derbin e humbur me Schalken, dëmtim që mbyll edhe aventurën e lojtarit në Dortmund pas

Çmendet VAR-i, penallti e çuditshme në kampionatin gjerman
  • 2018-04-17

Çmendet VAR-i, penallti e çuditshme në kampionatin gjerman

Një episod i pazakontë ka ndodhur në takimin e fundit të javës së 30 të kampionatit gjerman, atë mes Mainzit dhe Freiburgut. Gjyqtari i takimit ka vërshëllyer përfundimin e pjesës së parë, por duke shkuar drejt dhomave të zhveshjes, ka riparë përsëritjen e një aksioni dhe ka shqua

Leverkusen-Bayern finalja e parakohshme e DFB Pokal
  • 2018-04-17

Leverkusen-Bayern finalja e parakohshme e DFB Pokal

Periudha më e ngjeshur e sezonit natyrisht shoqërohet edhe nga takimet e shumta të mesjavës dhe në fakt në Kontinentin e Vjetër do të zhvillohen normalisht ndeshjet në Spanjë, Itali, Holandë, ndërsa në Francë dhe Gjermani është koha për gjysmëfinalet e kupave respektive. Vëmendjen

Çështja Garre/ City fiton në CAS, nuk rrezikohet merkatoja
  • 2018-04-17

Çështja Garre/ City fiton në CAS, nuk rrezikohet merkatoja

Manchester City e ka kaluar me sukses testin në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv (CAS), ku u shqyrtua akuza për nënshkrimin para kohe të kontratës me 16-vjeçarin argjentinas, Benjamin Garre. Klubi anglez rezultoi se kishte vepruar sipas të gjitha rregulloreve të UEFA-s dhe FIFA-s, gjatë nën

Lippi paralajmëron: Mancini trajner i Italisë
  • 2018-04-17

Lippi paralajmëron: Mancini trajner i Italisë

Kanë mbetur vetëm pak ditë nga mbyllja e ankandit për përzgjedhjen e trajnerit të ri të kombëtares italiane dhe tifozët po presin me ankth emrin e ri, që do të drejtojë axurrët drejt suksesit. Vetë presidenti i CONi-t, (Komitetit Olimpik Italian) ka thënë se tani është koha për t

Disiplina e FSHF kërcënon Kukësin, Partizanin dhe Luftëtarin
  • 2018-04-17

Disiplina e FSHF kërcënon Kukësin, Partizanin dhe Luftëtarin

Tre ekipe të Kategorisë Superiore, Kukësi, Partizani dhe Luftëtari, paralajmërohen se mund të marrin masa ndëshkuese nga Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit, për shkak të sjelljes së gabuar të tifozëve. Vendimet e Disiplinës u bënë publike vetëm 24 orë par

Kalendari