Sporti

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 20 prill 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Chelsea siguron Europën, paqe në Leicester-Southampton
  • 2018-04-20

Chelsea siguron Europën, paqe në Leicester-Southampton

Chelsea i Antonio Contes ka fituar sfidën direkte ndaj Burnleyt dhe ka siguruar një vend në Europa League, ndërsa ka hapur një dritare për të synuar një vend në Champions, ndonëse kanë mbetur vetëm 4 javë nga fundi. Në transfertën ndaj Burnleyt, blutë e Londrës kaluan në avantazh f

Arsen Venger do të largohet nga Arsenali pas 22 vitesh
  • 2018-04-20

Arsen Venger do të largohet nga Arsenali pas 22 vitesh

Pas plot 22 vitesh aventurës së Arsene Venger në stolin e Arsenalit i vjen fundi. Trajneri francez do të largohet nga topçinjtë e Londrës në fund të këtij sezoni edhe pse ka kontratë deri në vitin 2019-të me Arsenalin. Lajmi është komunikuar nga vetë Wenger ndërsa menjëherë më pa

Meta e nis ditën në kafe me një mik nga fusha e sportit
  • 2018-04-20

Meta e nis ditën në kafe me një mik nga fusha e sportit

Presidenti Ilir Meta e ka nisur ditën e sotme, në kafe me një mik të veçantë nga fusha e sportit. Bëhet fjalë për trajnerin Vangjel Koja, të cilit i ka uruar ditëlindjen. Sot me Profesor Vangjel Kojën, trajnerin kampion të volejbollit tonë, për ti uruar 85-vjetorin e ditëlindjes dhe

Suedia del kundër Ibrës: Nuk e duam, është egoist!
  • 2018-04-20

Suedia del kundër Ibrës: Nuk e duam, është egoist!

“Do të shkoj në Rusi, çfarë Botërori do të ishte pa mua?. Kjo është pyetja që Ivbrahimovic i ka bërë vetes të martën e kaluar, në një intervistë të dhëmë në Jimmy Kimmel Live, emision i rrjetit televiziv amerikan ABC. Përgjigja ka ardhur nga Karl-Johan Johnsson, portieri i

Levante fiton pa Sadikun, Atletico bie ndaj Sociedadit
  • 2018-04-20

Levante fiton pa Sadikun, Atletico bie ndaj Sociedadit

Atletico e Madridit është surprizuar në takimin e javës së 33-të, teksa është mposhtur nga Real Sociedadi me rezultatin e thellë 3-0. Vendasit kaluan në avantazh më anë të Willian Jose në minutën e 27, ndërsa në pjesën e dytë Juanmi shënoi një dopietë, duke fiksuar edhe rezulta

Ancelotti i hap derën Arsenalit: Rikthehem për projektin e duhur
  • 2018-04-20

Ancelotti i hap derën Arsenalit: Rikthehem për projektin e duhur

Teksa kanë kaluar rreth 7 muaj që kur u shkarkua nga Bayerni, Carlo Ancelotti duket se tashmë është i karikuar dhe i gatshëm për tu rikthyer. Në një deklaratë për mediat, nga Gjeneva ku ishte për një aktivitet të UEFA-s, italiani tha se është në pritje të projekteve interesante. Nd

Problemi në zemër dhe Guardiola, rrëfehet Sinan Bytyqi
  • 2018-04-20

Problemi në zemër dhe Guardiola, rrëfehet Sinan Bytyqi

Sinan Bytyqi ishte një nga lojtarët më premtues te skuadra e të rinjve të Manchester Cityt. Gjithsesi, një problem në zemër bëri që ëndrra e djaloshit me origjinë nga Kosova, për tu bërë futbollist i madh, të ndërpritej në mes. Gjithsesi klubi anglez nuk e braktisi, përkundrazi i

Kalendari