Sporti

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 21 prill 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Vllaznia për mbijetesën, Luftëtari për Europën, Lushnja frymëmarrje për Kamzën
  • 2018-04-21

Vllaznia për mbijetesën, Luftëtari për Europën, Lushnja frymëmarrje për Kamzën

Sfida e kësaj të shtune në Loro Boriçi ndërmjet Vllaznisë dhe Luftëtarit, që do të nisë në prën 16:00, është dueli i kahëve të kundërt, por ku në lojë janë objektiva madhorë. Me humbjen në Durrës për të hedhur pas shpine, Vllaznia e Ernest Gjokës kërkon të shfrytëzojë

Higuain kushton më shtrenjtë se titullarët e Napolit
  • 2018-04-21

Higuain kushton më shtrenjtë se titullarët e Napolit

Në prag të kryesfidës së Serisë A, mes Juventusit dhe Napolit, që do të luhet të dielën në mbrëmje në Allianz Stadium, vëmendja ndaj kësaj ndeshjeje po bëhet gjithmonë e më e madhe. Bardhezinjtë dhe skuadra e Sarrit do të diskutojnë një sfidë që mund të jetë vendimtare për

Figo: Icardi te Reali? Mund të shkëlqejë kudo
  • 2018-04-21

Figo: Icardi te Reali? Mund të shkëlqejë kudo

Luis Figo ka dhënë një intervistë për “Sky Sport”, ku ka folur për skuadrën e Interit, duke qenë se ka qenë pjesë e zikaltërve për disa vite, duke fituar edhe trofe. Për shkak të së kaluarës së tij edhe te Reali i Madridit, Figo është pyetur nëse Mauro Icardi mund t

Dortmund shkatërron Leverkusenin, konsolidohet në Champions
  • 2018-04-21

Dortmund shkatërron Leverkusenin, konsolidohet në Champions

Borusia Dortmund është rikthyer në momentin më të rëndësishëm dhe ka fituar me rezultatin e thellë 4-0 ndaj një rivali direkt për një vend në zonën Champions, Bayer Leverkusen. Vendasit gjetën golin që në minutën e 13, me anë të Sancho, ndërsa në të 37-ën, Reus humbi një pen

United përmbys Tottenhamin dhe shkon në finale
  • 2018-04-21

United përmbys Tottenhamin dhe shkon në finale

Manchester United siguroi kualifikimin për në Fa Cup, trofeun e vetëm në të cilin ka mbetur ende në garë për të shpëtuar sezonin. Në gjysmëfinalen e Wembley-t, ndaj Tottenhamit, skuadra e Jose Mourinhos fitoi me rezultatin 2-1 dhe tani pret të mësojë skuadrën tjetër finaliste, që d

Reali përgatit rinovimin e Ronaldos, paga shkon në 30 mln euro
  • 2018-04-21

Reali përgatit rinovimin e Ronaldos, paga shkon në 30 mln euro

Pavarësisht zërave të kohëve të fundit, Cristiano Ronaldo do të vijojë të jetë pjesë e Realit të Madridit, pasi me paraqitjet që ka dhuruar, ka bindur të gjithë mbi formën e tij të mirë, edhe pse vitet kalojnë. Sipas asaj që publikohet në median spanjolle, klubi madrilen i ka shf

Roma nuk diskuton Spalin, Championsi më pranë
  • 2018-04-21

Roma nuk diskuton Spalin, Championsi më pranë

Roma ka hedhur një tjetër hap të rëndësishëm drejt sigurimit të një vendi në zonën Champions, teksa ka mposhtur Spalin me rezultatin 0-3 në transfertë. Verdhekuqtë dominuan sfidën dhe morën avantazhin në pjesën e parë, pas autogolit të Vicarit, ndërsa në pjesën e dytë shënuan

Kalendari