Sporti

Gjithsej 16 lajme të mbledhura për datën 22 prill 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Benevento makth për Milanin, zhyt në krizë kuqezinjtë
  • 2018-04-22

Benevento makth për Milanin, zhyt në krizë kuqezinjtë

Shprehja i mbyturi të mbyt mund të jetë përshkrimi ideal i asaj që ndodhi sonte në San Siro, me Beneventon që pasi ra matematikisht në Serinë B, surprizoi Milanin ,duke e mposhtur me rezultatin 0-1. Ka mjaftuar një gol i Iemmellos në pjesën e parë, për skuadrën e de Zerbit, ndërsa m

Skualifikohet padrejtësisht, Senad Gashi tenton vetëgjyqësinë në ring
  • 2018-04-22

Skualifikohet padrejtësisht, Senad Gashi tenton vetëgjyqësinë në ring

Nuk ka shkuar aspak mirë ndeshja për boksierin nga Peja, Senad Gashi, në sfidën ndaj gjermanit Schwarz, që e humbi ndeshjen në mënyrë aspak të drejtë, duke u skualifikuar. Boksieri shqiptar goditi me kokë kundërshtarin në mënyrë të pavullnetshme në raundin e dytë, duke bërë që S

Partizani kampion pas 64 vitesh, shkurorëzon Barleti Volley
  • 2018-04-22

Partizani kampion pas 64 vitesh, shkurorëzon Barleti Volley

Partizani zbriti nga froni Barletin Volley në volejbollin e femrave duke fituar dhe ndeshjen e 3-të të Play off dhe me rezultatin e përgjithshëm 3-0 u rikthye te titulli kampion pas plot 64 vjetësh. 3-1 ishte rezultati i finales së 3-të të luajtur në Asllan Rusi ku ekipi i Roland Tarjas tr

Barça fiton Kupën e Mbretit dhe vendos diktatin në Spanjë
  • 2018-04-22

Barça fiton Kupën e Mbretit dhe vendos diktatin në Spanjë

Nëse në Champions u eliminua në fazën e çerekfinaleve, në Spanjë Barcelona ka vendosur diktatin, teksa sonte ngriti lart edhe Kupën e Mbretit. Në Wanda Metropolitana, skuadra e Valverdes mposhti Sevillan në finale, me rezultatin e thellë 5-0, duke mos e diskutuar për asnjë moment ndeshj

Rama thotë mirëmëngjes, me videon e Arenës Kombëtare (Video)
  • 2018-04-22

Rama thotë mirëmëngjes, me videon e Arenës Kombëtare (Video)

Mirëmëngjesi! Dhe me këtë ditar filmik të lindjes e rritjes së Arenës Kombëtare, ju uroj një të diel të bukur, shkruan Kryeministri, duke postuar një video që tregon avancimin e punimeve në stadiumin modern që po ndërtohet në kryeqytet. Ndërkohë, Arena Kombëtare ka marrë formë

Chelsea kërkon finalen për të shpëtuar sezonin
  • 2018-04-22

Chelsea kërkon finalen për të shpëtuar sezonin

Chelsea synon finalen e dytë radhazi në FA Cup, teksa ekipi i Antonio Conte-s do të përballet në Wembley me Southampton-in, në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 137 të Kupës së Anglisë. Pas titullit të fituar që në tentativën e parë në ishull vitin e kaluar trajneri italian d

Flamurtari mposht Teutën dhe ëndërron Europën
  • 2018-04-22

Flamurtari mposht Teutën dhe ëndërron Europën

Largimi i Shpëtim Duros i jep një tjetër shtysë Flamurtarit që arrin fitoren e dytë radhazi në kampionat. Me drejtorin sportiv Ardi Behari në stol kuqezinjtë mposhtën 3-1 Teutën duke siguruar përfundimisht çështjen mbijetesë dhe duke u ngjitur në vendin e 5-të të renditjes me pikë

Kalendari