Sporti

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 24 prill 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Bardhi magjik, dy supergola për dy minuta; Sadiku në stol
  • 2018-04-24

Bardhi magjik, dy supergola për dy minuta; Sadiku në stol

Futbollisti me origjinë shqiptare, i Maqedonisë, Enis bardhi ka shënuar dy gola spektakolarë, në harkun e dy minutave, për skuadrën e Levantes. Skuadra ku aktivizohet Bardhi dhe Sadiku është duke fituar 1-2 pas mbylljes së 45 minutave të para, edhe pse u gjend në disavantazh pas golit t

Spalletti: Luajmë për Interin, jo kundër Juves
  • 2018-04-24

Spalletti: Luajmë për Interin, jo kundër Juves

Luciano Spalletti ka folur sot për sfidën e të shtunës në mbrëmje përballë Juventusit, duke thënë se shpreson në një fitore, për të bërë më të mundur arritjen e zonës Champions. Trajneri i Interit tha se pret që tiofozëria e San Siros të bëjë tifo për Interin, jo kundër Juv

Ancelotti parakalon Mancinin, më pranë stolit të Italisë
  • 2018-04-24

Ancelotti parakalon Mancinin, më pranë stolit të Italisë

Carlo Ancelotti duket se ka marrë avantazhin ndaj Roberto Mancinit për postin e trajnerit të Italisë, pozicion i mbetur bosh që pas dorëheqjes së Venturës për shkak të eliminimit të të kaltërve në play off-in e Rusi 2018 nga Suedia (Di Biaggio është emëruar i përkohshëm). Gjatë

Dygolëshi i Hamdi Salihit nuk mjafton për Neustadt
  • 2018-04-24

Dygolëshi i Hamdi Salihit nuk mjafton për Neustadt

Hamdi Salihi vijon të jetë protagonist te skaudra e Lgës së Dytë austriake, Ëiener Neustadt, ekip që është pretendent për tu ngjitur në Bundesligë. Sulmuesi shkodran shënoi edhe sot të dy golat e takimit që përfundoi në barazim 2-2, ndaj Austria Lustenaut, njërin prej të cilëve n

Nga Partizani te Udineze, Iuliano ndihmës i Igor Tudor
  • 2018-04-24

Nga Partizani te Udineze, Iuliano ndihmës i Igor Tudor

Pesë muaj pas largimit nga stoli i Partizanit, Mark Iuliano rikthehet në pankinë, dhe këtë e bën në një klub të madh. Ish-mbrojtësi u emërua te Udinese në Serinë A, ku do të ketë rolin e asistentit të trajnerit të parë, Igor Tudor. Një rikthim që lidhet edhe me miqësinë që Iul

Heynckes paralajmëron Realin: Bayerni në formë si në 2013-ën
  • 2018-04-24

Heynckes paralajmëron Realin: Bayerni në formë si në 2013-ën

Jupp Heynckes paralajmëron Realin e Madridit përpara gjysmëfinales së parë mes Bayernit dhe Los Blancos në Champions League. Trajneri i bavarezëve në konferencën për shtyp theksoi se skuadra e tij po përjeton një formë të ngjashme me atë të 2013-ës dhe i ka të gjitha shanset për t

Iniesta mes Kinës dhe Anglisë, e duan Siti e Arsenali
  • 2018-04-24

Iniesta mes Kinës dhe Anglisë, e duan Siti e Arsenali

Kina duket të jetë destinacioni i rradhës për Andres Iniestën. Gjithsesi, çdo gjë mbetet e hapur me mesfushorin 33-vjeçar që mund edhe të dëgjojë ende oferta të tjera. Performanca e tij e fundit në Kupë përballë Sevillas e ka rikthyer sërish protagonist për këtë merkato me Manch

Kalendari