Sporti

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 25 prill 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Bayern-Real, dy titanë për një qëllim, finalen e Kievit
  • 2018-04-25

Bayern-Real, dy titanë për një qëllim, finalen e Kievit

Allianz Arena është gati për takimin e parë gjysmëfinal të Champions League mes Bayernit të Mynihut dhe Realit të Madridit. Kjo përballje risjell në kujtesë duelin e sezonit të kaluar, ku Los Blancos fituan përballë bavarezëve me rezultatin e përgjithshëm 6-3 në çerekfinale, e m

Topi i Artë, France Football i kërkon ndjesë Iniestës
  • 2018-04-25

Topi i Artë, France Football i kërkon ndjesë Iniestës

Andres Iniesta është duke luajtur ndeshjet e fundit si lojtar i Barcelonës, por edhe në futbollin e rëndë, atë Europian. Mesfushori spanjoll duket se do të vijojë karrierën e tij në Kinë, ndonëse vetë ai ende nuk e ka konfirmuar. Në karrierën e tij, fantazisti ka bërë për vete mil

Kampion me AEK-un, Ajdareviç: Gjithmonë gati për Shqipërinë
  • 2018-04-25

Kampion me AEK-un, Ajdareviç: Gjithmonë gati për Shqipërinë

AEK-u i Athinës triumfoi në kampionatin grek, duke thyer hegjemoninë e Olimpiakosit që kishte fituar në 7 sezonet e fundit. Verdhezinjtë kishin 24 vite pa e provuar shijen e titullit dhe për tu rikthyer në maja, iu desh edhe ndihma e një shqiptari si Astrit Hajdari. Mesfushori, i cili e kis

Tare piketon zëvendësuesin e De Vrij te Lazio
  • 2018-04-25

Tare piketon zëvendësuesin e De Vrij te Lazio

Lazio po vijon punën për të siguruar një vend në zonën Champions, ndërsa Drejtori Sportiv, Igli Tare po përgatit merkaton e sezonit të ardhshëm. Qendra e mbrojtjes është shqetësimi i shqiptarit, që kërkon të sjellë një futbollist me eksperiencë për të zëvendësuar holandezin D

Icardi: Interi është e tashmja ime, të ardhmes nuk i dihet
  • 2018-04-25

Icardi: Interi është e tashmja ime, të ardhmes nuk i dihet

Prej shumë kohësh Interi është skuadra ime. Ky është motivi se përse kisha nevojën për të vazhduar të qëndroja këtu edhe për disa kohë. Reali i Madridit apo Chelsea? Jam gjithmonë i përqëndruar mbi objektivat e mi dhe ato të skuadrës. E ardhmja nuk mund të hamendësohet, por e t

Tifozët kundër Juves, protesta të ashpra para derbit me Interin
  • 2018-04-25

Tifozët kundër Juves, protesta të ashpra para derbit me Interin

Situatë aspak e qetë te Juventusi vetëm 3 ditë përpara sfidës shumë delikate ndaj Interit në Serinë A, përballje që mund të vendosë edhe fatet e titullit kampion. Paraditen e sotme futbollistët e Juves po kryenin seancën e radhës stërvitore për ndeshjen e të shtunës. Por jashtë

Gareth Bale: Unë te Bayerni? Skuadër e madhe, por jam mirë te Reali
  • 2018-04-25

Gareth Bale: Unë te Bayerni? Skuadër e madhe, por jam mirë te Reali

Është një nga futbollistët më të shtrenjtë të historisë së futbollit, por ky fakt nuk i ka siguruar një vend titullari në radhët e Realit të Madridit. Referimi është për Gareth Bale, që një në intervistë të fundit për prestigjiozen gjermane Bild para përplasjes së Chamopions

Kalendari