Sporti

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 26 prill 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Ronaldo ndalet, Reali prek finalen
  • 2018-04-26

Ronaldo ndalet, Reali prek finalen

Reali i Madridit vijon të konfirmohet si pretendenti kryesor, për të fituar për herë të 3-të radhazi trofeun më prestigjoz për klube, Champions Leaguen. Skuadra e Zinedine Zidane arriti të fitojë me rezultatin 1-2 në Mynih, ndaj Bayernit, në sfidën e parë gjysmëfinale, ku vendosën

Mesfushori i Liverpoolit dëmtohet rëndë, humb edhe Botërorin
  • 2018-04-26

Mesfushori i Liverpoolit dëmtohet rëndë, humb edhe Botërorin

Liverpooli mposhti Romën me rezultatin 5-2, duke qenë tashmë me një këmbë në finalen e Champions League, gjithsesi jo çdo gjë ka shkuar mirë për The reds, në mbrëmjen e të martës. Mesfushori anglez, Oxlade-Chamberlain la fushën e lojës gjatë pjesës së parë, pas një dëmtimi të

Arsenal-Atletico Madrid, finalja e parakohshme në Emirates
  • 2018-04-26

Arsenal-Atletico Madrid, finalja e parakohshme në Emirates

Dy skuadrat favorite për të fituar edicionin e sivjetshëm në Europa League Atletico Madrid dhe Arsenal do të përballen ndërmjet tyre në një finale të parakohshme, prej nga ku me shumë gjasa do të mësojmë edhe emrin e ekipit që mbrëmjen e 16 majit do të ngrejë në stadiumin e Lioni

Basketboll, Erzeni fiton titullin pas 19 vitesh
  • 2018-04-26

Basketboll, Erzeni fiton titullin pas 19 vitesh

Erzeni është kampion i Shqipërisë në volejboll për meshkuj. Skuadra nga Shijaku triumfoi 3-1 me sete në finalen e katërt përballë Partizanit duke festuar titullin pas 19 vitesh mungesë. Me dy setet e para që lanë gjithçka në baraspeshë, diferenca u bë në të tretin, që ishte edhe

Turqi, federata merr vendimin për derbin e Stambollit
  • 2018-04-26

Turqi, federata merr vendimin për derbin e Stambollit

Pas ndërprerjes së derbit të Stambolit, mes Fenerbahces dhe Besiktasit, për shkak të goditjes në kokë të trajnerit të këtyre të fundit, Senol Gunes, ka ardhur edhe vendimi i Federatës Turke në lidhje me ndeshjen. Kështu është vendosur që sfida e dytë gjysmëfinale të vijojë të l

Shiten të gjitha biletat, arkëtime rekord për Inter-Juve
  • 2018-04-26

Shiten të gjitha biletat, arkëtime rekord për Inter-Juve

Do të jetë Inter-Juve rekordesh ai që do të luhet të shtunën në mbrëmje në San Siro. Në pritje që të dyja skuadrat të përballen në fushë në një sfidë deçizive si në garën për titull ashtu edhe në atë për një vend në Champions League sezonin e ardhshëm, klubi zikaltër ka

Liverpooli blindon Salah me një klauzolë të frikshme
  • 2018-04-26

Liverpooli blindon Salah me një klauzolë të frikshme

Tashmë duket se Liverpooli ka fituar një epitet të ri atë të demit të kuq, por The Reds nuk do të kishin bërë këtë përfoamcë që bënë pa Faraonin Salah që edhe pse vetëm 25-vjeç ka pësuar një rritje progresive brenda kësaj organike duke u ngjitur në majat më të larta të futb

Kalendari