Sporti

Gjithsej 10 lajme të mbledhura për datën 16 maj 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Messi: Neymar te Reali? Do të ishte e tmerrshme
  • 2018-05-16

Messi: Neymar te Reali? Do të ishte e tmerrshme

Reali i Madridit po intensifikon gjithnjë e më shumë përpjekjet për të transferuar brazilianin Neymar në kryeqytetin spanjoll. Gjithsesi kjo temë ka prekur jo vetëm dy klubet e përfshira në këtë histori, por edhe rivalin e përjetshëm të Realit, Barcelonën, pasi pikërisht te katalan

Çmenduri! Ultrasit e Sportingut plagosin lojtarët e tyre (Video)
  • 2018-05-16

Çmenduri! Ultrasit e Sportingut plagosin lojtarët e tyre (Video)

Një çmenduri totale ka ndodhur në qendrën stërvitore të Sportingut të Lisbonës, ku rreth 50 tifozë ultras të skuadrës kanë sulmuar lojtarët dhe stafin teknik, teksa ishin duke kryer seancën stërvitore. Të maskuar për të mos u njohur, ata kanë goditur me rripa e shkopinj, trajnerin

Marseille synon të mbajë Mario Balotellin në Francë
  • 2018-05-16

Marseille synon të mbajë Mario Balotellin në Francë

Mario Balotelli mund të qëndrojë në Francë. Mediat italiane shkruajnë se sulmuesi italian mund të transferohet te finalistja e Europa League, Marseille. Palët kanë arritur një marrëveshje paraprake, ndërkohë që gjithçka pritet të mbyllet pas verdiktit përfundimtar të sezonit, për

Finalja në orën 20:45, Marseille vs Atl. Madrid, për Championsin dhe titullin
  • 2018-05-16

Finalja në orën 20:45, Marseille vs Atl. Madrid, për Championsin dhe titullin

Finalja e nëntë e Europa League-s përfaqëson një ndër finalet më të veçanta në histori, teksa vë përballë në Lyon Atletiko Madridin, skuadrën që në vitin 2010 ka fituar edicionin hapës të këtij kompeticioni dhe Olimpikun e Marsejës, klubin që në vitin 1993 triumfoi në sezonin

Spektakël në ceremoninë para finales së Lyonit (Foto)
  • 2018-05-16

Spektakël në ceremoninë para finales së Lyonit (Foto)

Finalja e nëntë e Europa League-s përfaqëson një ndër finalet më të veçanta në histori, teksa vë përballë në Lyon, Atletico Madridin, skuadrën që në vitin 2010 ka fituar edicionin hapës të këtij kompeticioni dhe Olimpikun e Marsejës, klubin që në vitin 1993 triumfoi në sezoni

Guri sulmuesi i momentit, vjen edhe ftesa nga Panucci
  • 2018-05-16

Guri sulmuesi i momentit, vjen edhe ftesa nga Panucci

Më në fund ka ardhur edhe momenti i Sindrit Gurit, që të marrë një ftesë në Kombëtaren Shqiptare. Ai ka marrë ftesë nga Cristian Panucci për të qenë pjesë e Shqipërisë në dy ndeshjet miqësore të fundmuajit, ndaj Kosovës dhe Ukrainës. Sulmuesi shkodran i Kukësit ka qenë një n

Tirana mposht 2-0 Kastriotin, kampione e Kategorisë së Parë
  • 2018-05-16

Tirana mposht 2-0 Kastriotin, kampione e Kategorisë së Parë

Tirana ka kurorëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin e saj të parë në Kategorinë e Parë, teksa pasi siguroi ngjitjen disa javë para fundit, tashmë u shpall edhe kampione e këtij niveli. Bardheblutë mposhtën në finalen e Elbasan Arenës 2-0 Kastriotin, duke ngritur trofeu

Kalendari