Sporti

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 17 maj 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Griezmann magjik, Atletico Madrid fiton Europa League
  • 2018-05-17

Griezmann magjik, Atletico Madrid fiton Europa League

Finalja e Europa Leagues, kompeticionit të dytë më të rëndësishëm europian për klube, nuk prodhoi surpriza, pasi ishte pikërisht Atletico Madrid që arriti të triumfojë. Në finalen e Lyonit, spanjollët mposhtën Marseillën me rezultatin e pastër 3-0, duke mos diskutuar për asnjë mom

Ranieri largohet nga Nantes, e pason Jurgen Klinsmann
  • 2018-05-17

Ranieri largohet nga Nantes, e pason Jurgen Klinsmann

Presidenti e Nantes, Waldemar Kita, ka zyrtarizuar divorcin me trajnerin italian, Claudio Ranieri, pas vetëm një viti bashkëpunim. Një sezon pa shumë shkëlqim dhe fërkimet mes të dyve çuan në ndërprerjen e parakohshme të marrëveshjes. Kita, i intervistuar nga LEquipe, e komenton në kë

Griezmann: Mbrëmje fantastike, tani të festojmë
  • 2018-05-17

Griezmann: Mbrëmje fantastike, tani të festojmë

Antoinne Griezmann u rikthye si protagonist në Lyon, duke shënuar dy herë në portën e Marseilles dhe duke i hapur rrugë triumfit të Atleticos së Madridit të triumfojë në Europa League. Sulmuesi 27-vjeçar, i lindur jo shumë larg Lyonit, nuk e fshehu lumturinë jo vetëm për golat e shë

Çmendet PSG, josh Buffonin me kontratë 2-vjeçare
  • 2018-05-17

Çmendet PSG, josh Buffonin me kontratë 2-vjeçare

Gigi Buffon njoftoi sot se të shtunën do të luajë ndeshjen e tij të fundit me Juventusin, por pranoi se po mendon të vijojë ende karrierën. Në orët e fundit mediat italiane zbulojnë se për portierin legjendar të bardhezinjve ka ardhur një ofertë nga PSG-ja, që e ka tunduar Gigin për

Zbulimi i Panuccit te Steaua e Bukureshtit, Qaka: Dua titullin
  • 2018-05-17

Zbulimi i Panuccit te Steaua e Bukureshtit, Qaka: Dua titullin

Kamer Qaka u prezantua zyrtarisht si futbollisti më i ri i Steauas së Bukureshtit, pas një dite të ngarkuar për mesfushorin e kombëtares shqiptare që firmosi një kontratë 5-vjeçare me skuadrën më të madhe në Rumani. 23-vjeçari u ble për 375 mijë euro nga Steaua, me Poli Iasin që gj

Liverpooli do Donnarummën, por Milani kërkon 70 mln euro
  • 2018-05-17

Liverpooli do Donnarummën, por Milani kërkon 70 mln euro

Gigio Donnarumma është gjithmonë e më larg Milanit. Sezoni i tij nuk ka qenë një nga më të mirët dhe gafat në finalen e Kupës së Italisë ndaj Juventusit kanë bërë që Donnarumma që një vit më parë rinovoi kontratën e tij me Milanin të mos jetë më një nga lojtarët më të da

Këpucët e Salah, mes faraonëve të lashtë në Muzeun Britanik
  • 2018-05-17

Këpucët e Salah, mes faraonëve të lashtë në Muzeun Britanik

Sezoni i pabesueshëm i Mohamed Salah te Liverpool ka bërë që këpucët e tij ti shtohen koleksionit të famshëm egjiptian në Muzeun Britanik. Salah ka arritur statusin e thesarit kombëtar në vendlindjen e tij pas 44 golave të shënuar gjatë sezonit të parë në Anfield. Sulmuesi i Liverpo

Kalendari