Sporti

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 21 maj 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Inter në Champions, Zhang Jr. shpërthen në lot (Video)
  • 2018-05-21

Inter në Champions, Zhang Jr. shpërthen në lot (Video)

Interi arriti të sigurojë kualifikimin e shumëpritur në Champions League, pas një ndeshjeje të çmendur të zhvilluar në Olimpico, ku mposhti Lazion me rezultatin 2-3. Të gjithë zikaltrit shpërthyen në festë, përfshi lojtarë e tifozë, por ajo që ra në sy, ishte Zhang Jr., djali i pr

Barça e mbyll sezonin me fitore në lamtumirën së Iniestës
  • 2018-05-21

Barça e mbyll sezonin me fitore në lamtumirën së Iniestës

Barcelona e mbylli me fitoren sezonin, duke mposhtur 1-0 në Camp Nou Real Sociedadin me një gol të mrekullueshëm të Coutinhos në pjesën e dytë, në atë që ishte sfida e fundit e Andres Iniestës me fanellën blaugrana. 93 pikë të grumbulluar nga katalanët, me një golaverazh 99 gola të

Griezman te Barcelona, edhe falë Leo Mesit!
  • 2018-05-21

Griezman te Barcelona, edhe falë Leo Mesit!

Që prej momentit kur skuadra të mëdha kanë nisur aksionin për të bindur Antoine Griezmann të largohet nga Atletico Madridi, drejtuesit e klubit bardhekuq po bëjnë gjithçka që ta bindin sulmuesin të qëndrojë me ta. Kërcinimi kryesor për Alteticon është Barcelona. Katalanët janë t

Meta dekoron sportistët e shquar të Beratit (Foto)
  • 2018-05-21

Meta dekoron sportistët e shquar të Beratit (Foto)

Në Bashkinë e qytetit, në prani të përfaqësuesve të Parlamentit, pushtetit vendor, autoriteteve fetare dhe qytetarëve beratas, u zhvillua ceremonia e dhënies së dekoratave për disa nga sportistët më të shquar të Beratit. #td_u

Tuchel vlerëson Buffonin: Do ta doja te PSG
  • 2018-05-21

Tuchel vlerëson Buffonin: Do ta doja te PSG

Gigi Buffon i dha lamtumirën Juventusit fundjavën e kaluar, por duket se me futbollin nuk e ka mbyllur ende. Për kapitenin legjendar të bardhezinjve ka një interes konkret nga klube të mëdha, me PSG-në në krye. Edhe trajneri i sapoemëruar i francezëve, Tomas Tuchel pranoi se do ti pëlqen

Icardi jashtë Botërorit, Argjentina thërret Higuain dhe Dybala
  • 2018-05-21

Icardi jashtë Botërorit, Argjentina thërret Higuain dhe Dybala

Mauro Icardi, ashtu sikurshe parashikohej, ka mbetur jashtë listës përfundimtare të Argjentinës për Botërorin Rusi 2018. Mes 23 të grumbulluarve janë përfshirë të dy sulmuesit e Juventusit, Gonzalo Higuain dhe Paulo Dybala. Jorge Sampaoli nuk i ka besuar as të riut të talentuar Lautaro

Willian fshin Conten nga fotoja e festës së FA Cup
  • 2018-05-21

Willian fshin Conten nga fotoja e festës së FA Cup

Kjo është fotoja e publikuar (e modifikuar) nga futbollisti i Chelsea-t, Willian, ku shfaqen blutë e Londrës duke pozuar për mediat pasi fituan trofeun e FA Cup përballë Manchester United. Në pamje të parë duket gjithçka ok, por një sy i kujdesshëm e dallon shumë shpejt që ka diçka q

Kalendari