Sporti

Gjithsej 8 lajme të mbledhura për datën 22 maj 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Ibras si mbajnë nervat, godet me shuplakë kundërshtarin (Video)
  • 2018-05-22

Ibras si mbajnë nervat, godet me shuplakë kundërshtarin (Video)

Tjetër perlë e Zlatan Ibrahimovicit në MLS në radhët e Los Angeles Galaxy, por këtë radhë jo për tu vlerësuar. Sulmuesi suedez goditi me shuplakë nga pas kundërshtarin, futbollist të Montreal Impact, pasi ky i fundit e shkeli në këmbë, ndoshta pa dashje, në lojën pa top. Reagimi i

Al Khelaifi: Mbape vlen 1 mld euro, por as për aq nuk e shes!
  • 2018-05-22

Al Khelaifi: Mbape vlen 1 mld euro, por as për aq nuk e shes!

Presidenti i Paris Saint Germain, Naser Al Khelaifi blindon Kylian Mbappe. Për sulmuesin e kombëtares franceze interesohet Manchester City, por kampionët e Francës nuk dëshirojnë të privohen nga talenti i tyre për asnjë arsye. PSG shpenzoi 180 milionë euro për të blerë kartonin e 19-vje

Formacioni i mungesave BIG në botërorin e Rusisë
  • 2018-05-22

Formacioni i mungesave BIG në botërorin e Rusisë

Sa shumë surpriza në listat e skuadrave që do tëmarrin pjesë në finalet e Rusi 2018. Sigursht që për trajnerët e skuadrave të mëdha do të ketë edhe vendime të dhimbshme, sepse jo të gjithë talentet që kanë në dispozicion mund të bëjnë pjesë në listën përfundimtare prej vet

Edinnson Cavani largon Milanin: Qëndroj në Paris
  • 2018-05-22

Edinnson Cavani largon Milanin: Qëndroj në Paris

Edinson Cavani i mbyll derën Milanit. Sulmuesi i cili ndodhet i grumbulluar me kombëtaren e tij, për të përgatitur Botërorin, nuk ka asnjë dyshim për të ardhmen e tij. 31-vjeçari deklaroi se nuk ka ndërmend të largohet nga Parisi, pasi atje ka marrëdhënie të shkëlqyer me të gjithë

Wanda ultimatum Interit për Icardin: Rinovojmë ose largohet
  • 2018-05-22

Wanda ultimatum Interit për Icardin: Rinovojmë ose largohet

Bashkëshortja dhe menaxherja e Mauro Icardit, u ka dërguar një sinjal të qartë drejtuesve të Interit, gjatë një ndërhyrjeje në një emision sportiv të radios italiane Metro. Ajo ka thënë se për Icardin ka shumë klube të interesuara, të cilat janë të gatshme për të paguar klauzol

Zidane: Kemi ende uri, Ronaldo më i miri
  • 2018-05-22

Zidane: Kemi ende uri, Ronaldo më i miri

Të shtunën në mbrëmje Reali i Madridit do të kërkojë triumfin e 13-të në histori dhe të 3-in radhazi në Champions League. 4 ditë përpara supersfidës ndaj Liverpoolit, trajneri Zinedine Zidane ka folur në lidhje me finalen, duke mos pranuar në mënyrën më absolute që Liverpooli ka

Dorëzohet Reali, Neymar qëndron te PSG-ja
  • 2018-05-22

Dorëzohet Reali, Neymar qëndron te PSG-ja

Media pranë Realit të Madridit, Marca ka dhënë një lajm mjaft të rëndësishëm sa i përket zhvillimeve të merkatos së kësaj vere. Ajo ka raportuar se Neymar ka vendosur përfundimisht të vijojë eksperiencën e tij në Francë te PSG-ja, duke refuzuar ti bashkohet Realit. Madrilenët pr

Kalendari