Sporti

Gjithsej 17 lajme të mbledhura për datën 25 maj 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Mourinho do Douglas Costën, Manchester United përgatit 85 mln euro
  • 2018-05-25

Mourinho do Douglas Costën, Manchester United përgatit 85 mln euro

Sezoni i shkëlqyer i Douglas Costës me Juventusin nuk ka mbetur pa u vëzhguar me disa prej klubeve më të mëdha europiane që janë vënë në ndjekje të brazilianit. Sipas mediave angleze për sulmuesin e krahut i cili shumë shpejtë do të jetë në pronësi të Juventusit me bardhezinjtë

Vendimet e Disiplinës, dhunoi gjyqtarin, përjashtohet me 3 vite lojtari i Shkumbinit
  • 2018-05-25

Vendimet e Disiplinës, dhunoi gjyqtarin, përjashtohet me 3 vite lojtari i Shkumbinit

1.FK Partizani, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke përdorur shprehje fyese në ndeshjen kundër F.C Flamurtari, në bazë të nenit 66/2 të KDS dënohet me gjobë në masën 200.000 (dyqindmijë) lek. 2.KF Kamza, për sjellje të gabuar të spektatorëve dhe hedhje të sendeve në fush

Spalletti: Rafinha dhe Cancelo largohen, Icardi vendos vetë
  • 2018-05-25

Spalletti: Rafinha dhe Cancelo largohen, Icardi vendos vetë

Luciano Spalletti doli në konferencën e paralajmëruar për shtyp në orën 16:00 të ditës së sotme, ku foli mbi shumë aspekte të ndërtimit dhe përforcimit të skuadrës. Trajneri komentoi edhe merkaton, ndërsa tha se Interi që po ndërtohet, do të jetë çdo vit e më i bukur. Cili ësh

Strakosha në formacionin e talenteve, lë jashtë Donnarummën
  • 2018-05-25

Strakosha në formacionin e talenteve, lë jashtë Donnarummën

Sezoni fantastik dhe pritjet e shkëlqyera gjatë kampionatit që u mbyll e konfirmuan Thomas Strakoshën si portierin titullar te Lazio. Pas mbylljes së edicionit është koha e bilanceve, me yllin shqiptar që me të drejtë është përfshirë në formacionin më të mirë të talenteve të Seri

Arena Kombëtare humb sërish, Superkupën e merr stadiumi i Portos
  • 2018-05-25

Arena Kombëtare humb sërish, Superkupën e merr stadiumi i Portos

Merr fund ëndrra e Shqipërisë për të pritur finalen e Superkupës Europiane të sezonit 2019-2020, në stadiumin në ndërtim, Arena Kombëtare. UEFA publikoi pasditen e sotme stadiumet që fituan të drejtën për të pritur finalet e Champions Leagues, Europa Leagues dhe Superkupës Europiane

Trajneri i rekordeve, pikante nga karriera e Ançelotit
  • 2018-05-25

Trajneri i rekordeve, pikante nga karriera e Ançelotit

Palmaresi i trofeve të Carlo Ancelottit, trajnerit të sapoemëruar të Napolit, është për tu patur zili, ndoshta asnjë trajner në botë nuk ka fituar kaq shumë sa 58-vjeçari italian. Është speclialist i Championsit, ka fituar ku ka shkuar, por në Itali e ka një mace të zezë. Le të zb

Salah sheq dorë nga agjërimi para finales së Championsit
  • 2018-05-25

Salah sheq dorë nga agjërimi para finales së Championsit

Mohamed Salah nuk heq dorë nga agjërimi, edhe pse e pret një ndeshje e madhe, finalja e Champions League-s me Realin e Madridit, që do të luhet të shtunën në mbrëmje, në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev. Ylli i Liverpoolit, që i përket fesë myslimane, sipas të përditshmes egjiptiane Al-M

Kalendari