Sporti

Gjithsej 14 lajme të mbledhura për datën 22 qershor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Sampaoli merr përgjegjësinë: U kërkoj falje njerëzve
  • 2018-06-22

Sampaoli merr përgjegjësinë: U kërkoj falje njerëzve

Trajneri i Argjentinës, Horge Sampaoli, ka marrë mbi vete përgjegjësinë e humbjes, por nuk duket se do të largohet nga drejtimi i skuadrës pa u zyrtarizuar edhe lamtumira nga turneu. Dështimi është përgjegjësi e imja. Nuk mund ti mbetet Kabajeros. Na kushtoi shumë goli i parë. Ndjej dh

Sampdoria heq dorë nga Valon Berisha, e presin në Premier League
  • 2018-06-22

Sampdoria heq dorë nga Valon Berisha, e presin në Premier League

Valon Berisha nuk do të transferohet te Sampdoria në Serinë A. Mesfushori shqiptar, pjesë e përfaqësueses së Kosovës, ka qenë shumë pranë firmës me skuadrën nga Gjenova, por fjalët e fundit të presidentit të Sampdorias, Ferrero, se është lodhur duke e pritur, por dhe reagimi i klu

Messi e Argjentina prekin fundin, Kroacia spektakolare
  • 2018-06-22

Messi e Argjentina prekin fundin, Kroacia spektakolare

Të gjithë prisnin një reagim krenarie dhe kthese nga ana e Argjentinës, por Messi me shokë zhgënjyen sërish në katërkëndëshin e blertë dhe tani kanë vënë në rrezik total kalimin e grupeve. Në sfidën e dytë të grupit, kombëtarja albiçeleste u mposht nga Kroacia me rezultatin e

Carlos Sanchez kërcënohet me jetë, i kujtojnë rastin Escobar
  • 2018-06-22

Carlos Sanchez kërcënohet me jetë, i kujtojnë rastin Escobar

Carlos Sanchez u bë protagonist në sfidën mes Kolumbisë dhe Japonisë, pasi ndali topin me dorë që në minutën e 3-të të sfidës, duke bërë që të ndëshkohej me karton të kuq dhe japonezët të shpërbleheshin me 11-metërsh. Zemërimi në rrjetet sociale ishte i pamasë ndaj mesfusho

Brazili do fitoren e parë, Serbi-Zvicër ndez Botërorin
  • 2018-06-22

Brazili do fitoren e parë, Serbi-Zvicër ndez Botërorin

Të gjithë sytë janë nga Brazili. 5-herë kampionët e botës luajnë këtë të premte që përkon me ditën e 9-të të botërorit, ndeshjen e dytë në grup. Seleçao sfidon Kosta Rikën që konsiderohet edhe si skuadra më e dobët e grupit, në një ndeshje ku objektivi i vetëm për ekipin

I ati debuton në Botëror, fëmija shpërthen në lot (Video)
  • 2018-06-22

I ati debuton në Botëror, fëmija shpërthen në lot (Video)

Fitorja e Suedisë ndaj Koresë së Jugut, në ndeshjen e parë të nordikëve të Kupës së Botës, ka pasur një moment të veçantë, sidomos për djalin e sulmuesit Marcus Berg. Berg luajti për herë të parë në një Botëror, gjatë fitores 1-0 në Grupin F, me golin e shënuar nga Andreas

Xhaka dhe Shaqiri ngrijnë Serbinë në mes të Rusisë
  • 2018-06-22

Xhaka dhe Shaqiri ngrijnë Serbinë në mes të Rusisë

  Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri realizuan dy gola të mrekullueshëm që çuan në fitoren 2-1 të Zvicrës ndaj Serbisë në ndeshjen e dytë në Botëror. Edhe pse Serbia shënoi që në minutën e 5, Zvicra gjeti forca dhe me dy lojtarët me origjinë shqiptare arriti të përmbysë gji

Kalendari