Sporti

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 24 qershor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-06-24

FIFA hap hetime për shqiponjën e Xhakës e Shaqirit. Në hetim edhe Serbia

Qeveria e futbollit botëror, FIFA ka hapur edhe zyrtarisht një hetim mbi mënyrën e festimit të golave nga ana e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit, gjatë fitores së Zvicrës përballë Serbisë në Kupën e Botës së Rusisë. Të dy lojtarët janë me prejardhje shqiptare nga Kosova, aty ku

Gjermani e çmendur, Toni Kross përmbys në shtesë Suedinë (VIDEO)
  • 2018-06-24

Gjermani e çmendur, Toni Kross përmbys në shtesë Suedinë (VIDEO)

Mund ta quajmë pa më të voglin dyshim të çmendur Gjermaninë. Kampionët e Botës prekën fundin në pjesën e parë të sfidës me Suedinë, kur në minutën e 32-t Toivonen mposhtin Nojerin dhe e dërgoi topin në rrjetë, duke hedhur përkohësisht në tapet shpresat për kualifikimin. Por,

No Pic available
  • 2018-06-24

Rusi 2018, Anglia luan për kualifikimin. Poloni-Kolumbi betejë jetë a vdekje

E diela është dita e 11-të e Botërorit rus por njëkohësisht edhe dita që do të mbyllë raundin e dytë të ndeshjeve në grupe. Në orën 14:00 në Ninzhy Novgorod Anglia pret Panamanë në një sfidë ku me një fitore tre luanët do të avanconin në fazën tjetër. Kjo ndaj përfaqësues

Kolumbia fiton dhe shpreson, Polonia kthehet në shtëpi (Video)
  • 2018-06-24

Kolumbia fiton dhe shpreson, Polonia kthehet në shtëpi (Video)

Fitorja 3-0 kundër Polonisë, e ka ngjitur Kolumbinë në vendin e tretë të Grupit H, duke u renditur pas Japonisë dhe Senegalit që kanë të dyja nga 4 pikë pas barazimit 2-2. YERRY MINA pic.twitter.com/1ADRSK4n2E ZB (@ZB_Media03) June 24, 2018 Amerikano-latinët zhbllokuan rezultatin me

Parashikon golin e Krosit, por humb 6.000 euro për një arsye!
  • 2018-06-24

Parashikon golin e Krosit, por humb 6.000 euro për një arsye!

Një bastvënës anglez ka luajtur një skedinë prej 6 eurosh, duke vendosur fitoren e Meksikës (2-1 ndaj Koresë së Jugut), dygolëshin e radhës të Lukakut dhe një gol të Toni Kros. Ka gjetur gjithçka me përjashtim të njërës gjuajtja e gjermanit ka ardhur pak brenda zonës së rreptësi

Japoni-Senegal, barazimi që i kënaq të gjithë! (Video)
  • 2018-06-24

Japoni-Senegal, barazimi që i kënaq të gjithë! (Video)

Japonia dhe Senegali ndahen në paqe. Dhe është një barazim që nuk shqetëson dhe dëmton asnjë. Të dyja skuadrat shfaqin dëshirën e tyre (dhe aftësitë) për të luajtur një futboll të mirë, shumë sulmues dhe shohin tashmë kualifikimin në raundin tjetër të Botërorit me besim recip

Shqiponja e Xhakës dhe Shaqirit, Duka: Nuk është simbol lufte!
  • 2018-06-24

Shqiponja e Xhakës dhe Shaqirit, Duka: Nuk është simbol lufte!

Dy golat e futbollistëve shqiptarë të Zvicrës Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, si dhe gjesti i tyre me  krahët e shqiponjës teksa kanë festuar, nuk është një simbol lufte. I këtij mendimi është presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, i cili në një reagim ka the

Kalendari