Sporti

Gjithsej 10 lajme të mbledhura për datën 11 korrik 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-07-11

Kroaci-Angli përballen sonte për finalen e madhe

Franca është skuadra e parë finaliste e Kupës së Botës, ndërsa mbrëmjen e sotme do të përcaktohet edhe ekipi që do të diskutojë me gjelat triumfin në Rusi. Kroacia dhe Anglia do të matin forcat në stadiumin Luzhniki të Moskës, për të përcaktuar se cila skuadër do të kthehet n

No Pic available
  • 2018-07-11

Champions, pokeri i Ibraimit kualifikon Shkëndijën që në Shkup

Shkëndija e Tetovës mposhti me rezultatin e thellë 5-0 uellsianët e TNS dhe vulosi kualifikimin për në turin tjetër të Ligës së Kampionëve, që në sfidën e parë. Në stadiumin Filipi II të Shkupit, kuqezinjtë nga Tetova nuk diskutuan për asnjë moment triumfin, duke dominuar sfidën

Mbappe: Nuk më intereson Topi i Artë, dua Kupën e Botës!
  • 2018-07-11

Mbappe: Nuk më intereson Topi i Artë, dua Kupën e Botës!

I pyetur nga TF1 pas ndeshjes dhe për mundësinë e fitimit të Topit të Artë, Kylian Mbappe ka bërë një zgjedhje të qartë. Ylli i PSG-së nuk mendon aspak për çmimin personal, po për Kupën e Botës me blutë Topi i Artë? Nuk më intereson, dua Kupën e Botës. Topi i Artë nuk është

Ska fitues në Kroaci-Angli, finalistja vendoset në shtesë
  • 2018-07-11

Ska fitues në Kroaci-Angli, finalistja vendoset në shtesë

45 minutëshi i parë i lojës i dominuar nga Anglia dhe një pjesë e dytë, ku Kroacia vendosi diktatin e saj në fushë. Ky është bilanci i ndeshjes drithëruese që po luhet në stadiumin Luzhniki të Moskës, aty ku të dyja gjysmëfinalistet duan me çdo kusht të shkojnë. Startit të friks

Kukësi vuan ndaj Vallettës, kualifikimi vendoset në Maltë
  • 2018-07-11

Kukësi vuan ndaj Vallettës, kualifikimi vendoset në Maltë

Ashtu siç e pati paralajmëruar trajneri Peter Pacult, sfida me Vallettën nuk rezultoi aspak e lehtë për Kukësin, që nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola, 0-0 në stadiumin Loro Boriçi të Shkodrës. Verilindorët bënë një pjesë të parë të mirë, ku krijuan disa mundësi shëni

No Pic available
  • 2018-07-11

Anglia fluturon me Trippier, vetëm 45 minuta larg finales

Anglia e ka nisur si një raketë gjysmëfinalen historike me Kroacinë në Botërorin Rusi 2018 dhe ka çuar tifozët e saj të zjarrtë në delir. Që në minutën e 5 të ndeshjes ka shënuar Kieran Trippier me një goditje dënimi të ekzekutuar në mënyrë të shkëlyqer. Goli i tij vendosi su

May bën sërish autogol, presidentja seksi i jep fanellën e Kroacisë
  • 2018-07-11

May bën sërish autogol, presidentja seksi i jep fanellën e Kroacisë

Kryeministrja britanike, Theresa May, kur na ndante vetëm një orë nga gjysmëfinalja e Kupës së Botës 2018, ku Anglia do të përballet me Kroacinë, ka marrë dhuratë një fanellë të ballkanasve nga presidentja e tyre Kolinda Grabar-Kitarovic. Vetë Kitarovic ka publikuar në Twitter një

Kalendari