Sporti

Gjithsej 17 lajme të mbledhura për datën 12 korrik 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Rama ngushëllon May-n: Kupa e Botës po vjen në Ballkan (Video)
  • 2018-07-12

Rama ngushëllon May-n: Kupa e Botës po vjen në Ballkan (Video)

Ethet e gjysmëfinales së Kupës së Botës mes Anglisë dhe Kroacisë nuk kanë lënë pa prekur ehe liderët botërorë të cilët janë mbledhur në samitin e NATO-s që prej ditës së djeshme në Bruksel. Kryeministrja e Anglisë, kancelarja Merkel, Presidenti dhe Ministri i Jashtëm turk dhe

Jo vetëm Ronaldo, Juve vijon të bëjë pazar te Reali
  • 2018-07-12

Jo vetëm Ronaldo, Juve vijon të bëjë pazar te Reali

Ndoshta është një indicie që nuk e bën të mjaftueshme të raportohet për lajm. Por diçka e tillë, nëse iu komunikohet tifozëve, e për më tepër vetëm 24 orë pasi u zyrtarizua transferimi i shekullit, sigurisht që mund ti bëjë të kalojnë në delir e pse jo të ëndërrojnë. Mbro

Historike! Kroacia në finale me Francën. Anglia kthehet në shtëpi
  • 2018-07-12

Historike! Kroacia në finale me Francën. Anglia kthehet në shtëpi

Kombi mëmë i futbollit është në lot pas një feste të çmendur pak ditë më parë kur Anglia u rikthye në një gjysmëfinale Botërori pas 28 vitesh. Profecia Po vjen në shtëpi nuk u përmbush pasi ekipi i Gareth Southgate u tregua i dobët, duke mos ruajtur një avantazh me shumë vlera,

Viktima e Erdoganit në futboll: Mesut Özil
  • 2018-07-12

Viktima e Erdoganit në futboll: Mesut Özil

A do ta braktisë Mesut Özili kombëtaren gjermane të  futbollit? Edhe në Turqi atë e presin me ndjenja të përziera. Që dikur  ai vendosi kundër Turqisë, këtë nuk ia kanë harruar. Evropa Në Gjermani vazhdojnë të shqiptohen gjithnjë e më shumë kritika kundër Mesut Özil-it: filli

Mandzukiç: Si luanë do të luajmë edhe në finale
  • 2018-07-12

Mandzukiç: Si luanë do të luajmë edhe në finale

Heroi i ndeshjes, Mario Mandzukiç, thotë se kualifikimi për në finalen e Kupës së Botës ishte një mrekulli, pasi Kroacia mposhti Anglinë 2-1 në gjysmëfinalen e së mërkurës, në stadiumin Luzhniki. Kieran Trippier dhe Ivan Perisic shënuan në kohën e rregullt, përpara se sulmuesi i J

Southgate: Besuam se mund të shkonim në finale
  • 2018-07-12

Southgate: Besuam se mund të shkonim në finale

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, shprehu krenari dhe zhgënjim, pasi skuadra e tij u rrëzua nga Kampionati Botëror në gjysmëfinale, të mërkurën. Tre Luanët u mundën 2-1 nga Kroacia në kohën shtesë, pasi Mario Mandzukic shënoi një gol për ti thyer zemrat angleze. Anglia mori një

Daliç paralajmëron Francën: Kampionët do të jemi ne
  • 2018-07-12

Daliç paralajmëron Francën: Kampionët do të jemi ne

Adrenalina e akumuluar në 120 minutat e luajtura në Luzhniki të Moskës bën që trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic të shpërthejë: Nuk jemi ndalur kurrë dhe nuk kemi asnjë qëllim që të ndalemi të dielën, do të jemi ne Kampionët e Botës. Një paralajmërim ndaj Francës, nga Kroacia e

Kalendari