Sporti

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 16 korrik 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Ja si vidhet një medalje kampioni në Botëror (Video)
  • 2018-07-16

Ja si vidhet një medalje kampioni në Botëror (Video)

A e patë këtë skenë? Përgjigjja për pyetjen është, sigurisht, “jo”. Dhe sinqerisht, kush mund të ju fajësojë? Në momentet kur Francës i dorëzohej trofeu dhe lojtarëve medaljet kishte shumë për të parë, përveç kësaj skene Trofetë personalë për Kylian Mbappe dhe Lu

Pikante nga finalja, Daliç dhuratë për Deschamps (Foto)
  • 2018-07-16

Pikante nga finalja, Daliç dhuratë për Deschamps (Foto)

Franca pas 20 viteve arriti të ngrejë në qiellin e Moskës, të dytin trofe të Kupës së Botës pas fitores 4-2 ndaj Kroacisë. Por finalja përveç golave dhe spektaklit dhuroi shembullin më të qartë të harmonisë me Presidenten kroate që i përqafoi të gjithë lojtarët e dy ekipeve pav

No Pic available
  • 2018-07-16

CR7 Day në Torino. Nisin vizitat mjekësore, tifozët: Sill Champiosin (Video)

Dita e shumëpritur e CR7 mbërriti. Në Torinon e veshur bardhezi të gjithë janë të emocionuar për ardhjen e Kristiano Ronaldos, i cili pas aterimit dje në qytet, sot është paraqitur në orën 10:00 në selinë e J Medical për të kryer testet mjekësore. CR7 u shfaq me shumë klas dhe ele

Një djall për portën e Realit, 40 mln kthejnë Courtois në Madrid
  • 2018-07-16

Një djall për portën e Realit, 40 mln kthejnë Courtois në Madrid

Reali i Madridit është shumë pranë portierit më të mirë të Botërorit Rusi 2018. Sipas asaj që raportojnë mediat italiane Los Blancos kanë arritur akordin me gardianin e kombëtares belge Thibaut Courtois. Kampionët në fuqi të Europës i kanë ofruar portierit të Chelsea-it një kontr

Macron pret kombëtaren franceze: Mos ndryshoni kurrë! (Video)
  • 2018-07-16

Macron pret kombëtaren franceze: Mos ndryshoni kurrë! (Video)

Presidenti Emmanuel Macron dhe bashkëshortja e tij Brigitte, kanë pritur kombëtaren franceze në Pallati Elize. Para hyrjes, të gjithë së bashku kanë kënduar himnin francez, pastaj Macron ka mbajtur një fjalim falënderimi: Faleminderit, mos ndryshoni asnjëherë! Nuk do ta harrojmë kurrë

Pushimet, familja, politika, sekretet e Presidentit të FSHF-së!
  • 2018-07-16

Pushimet, familja, politika, sekretet e Presidentit të FSHF-së!

Armand Duka presidenti i FSHF është prezantuar në një intervistë krejt ndryshe nga zakonisht me Ori Nebiaj në emisionin Pushime on Top. Në një rrëfim të rrallë për familjen, sipërmarrjen dhe pasionet. Deti është një nga dashuritë Dukës për të cilin tha se nuk dëshiron që të mo

Cristiano Ronaldo: Juvja ekip i madh, nuk u trishtova për Realin!
  • 2018-07-16

Cristiano Ronaldo: Juvja ekip i madh, nuk u trishtova për Realin!

Ashtu siç ishte parashikuar, Cristiano Ronaldo është prezantuar sot tek Juventusi si blerja më e re e kampionëve të Serisë A. Gjatë konferencës për shtyp, ylli portugez ka shpjeguar arsyet pse zgjodhi Zonjën për të vijuar karrierën e tij. Ai ka thënë se nuk është trishtuar shumë q

Kalendari