Sporti

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 17 korrik 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Kukësi në Maltë për kualifikimin, shëtitje për Dritën e Shkëndijën
  • 2018-07-17

Kukësi në Maltë për kualifikimin, shëtitje për Dritën e Shkëndijën

Pas barazimit 0-0 në Loro Boriçi të Shkodrës, Kukësi do të udhëtojë në Maltë, kudo të luajë mbrëmjen e sotme aktin e dytë të përballjes me vendasit e La Vallettas. Skuadra shqiptare kaloi një javë aspak të qetë, pasi barazimi i Shkodrës u pasua me tension dhe shkarkimin e trajne

Lajthit Candreva, shpullë kokës 18-vjeçarit në stërvitje (Video)
  • 2018-07-17

Lajthit Candreva, shpullë kokës 18-vjeçarit në stërvitje (Video)

Antonio Candreva nuk po kalon një moment aspak të qetë te Interi, sepse pas një sezoni pa shënuar asnjë gol, askush nuk është më i bindur për ti besuar një vend si titullar. Për sulmuesin italian Interi po vlerëson ofertat, pasi Spalletti ka dhënë miratimin për largimin e tij, por na

Usain Bolt mund të luajë futboll në Ligën A të Australisë
  • 2018-07-17

Usain Bolt mund të luajë futboll në Ligën A të Australisë

Tetë herë kampioni olimpik, Usain Bolt është në bisedime për të luajtur futboll në Australi. Lajmin e ka bërë të ditur agjenti i tij, duke sqaruar se ish-sprinteri i Xhamajkës, tashmë në moshën 31 vjeç është duke negociuar me Central Coast Mariners, një ekip që konkurron në Lig

Maradona Day në Bjellorusi, Diego pritet si mbret (Foto)
  • 2018-07-17

Maradona Day në Bjellorusi, Diego pritet si mbret (Foto)

Pasi kaloi një muaj si protagonist në shkallët e stadiumeve ruse, kur në fushë zbriste Argjentina, Diego Armando Maradona i është rikthyer përditshmërisë së tij. El Pibe Doro ka mbërritur sot në Bjellorusi, ku ashtu siç ishte njoftuar më herët, do të marrë drejtimin e skuadrës ven

Champions, Kukësi kualifikohet mes drithërimave në Maltë
  • 2018-07-17

Champions, Kukësi kualifikohet mes drithërimave në Maltë

Edhe pse barazuar, Kukësi ka arritur të kualifikohet në raundin e dytë të Champions League. Ka mjaftuar një barazim 1-1 në Maltë i skuadrës së Cungut kundër Valletta-s, por që i shërbeu për të kaluar më tej, pasi përballja e parë e luajtur në “Loro Boriçi” përfundoi

Gattuso me orët e numëruara, Milani ka gati trajnerin e ri!
  • 2018-07-17

Gattuso me orët e numëruara, Milani ka gati trajnerin e ri!

Antonio Conte është në të ardhmen e Milan! Një e ardhme e afërt duke qenë se Elliott ka vendosur të bazohet te ish-trajneri i Chelsea, i sapo shkarkuar nga blutë, për të rilindur djalin. Sipas asaj që ka bërë të ditur sportmediaset.it, në mbledhjen e bordit drejtues të Milan, ditën

Ronaldo tek Juventusi dhe pengu i karrierës së Panuçit!
  • 2018-07-17

Ronaldo tek Juventusi dhe pengu i karrierës së Panuçit!

Pas më tepër se një muaji, nga humbjet në miqësoret me Kosovën dhe Ukrainën, ku duket se ka marrë pushimet për të reflektuar rreth asaj që do të jetë Shqipëria e së ardhmes, Christian Panucci rishfaqet sërish. Këtë herë trajneri ka folur për të kaluarën, duke thënë se ka bër

Kalendari