Sporti

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 18 korrik 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Shkëndija bën historinë, por TNS poshtëron në Uells!
  • 2018-07-18

Shkëndija bën historinë, por TNS poshtëron në Uells!

Kualifikim mes drithërimash për Shkëndijën e Tetovës që në Uells vuajti shumë pasi u mposht me rezultatin 4-0 nga britanikët e The New Saints, duke vënë në rrezik kualifikimin dhe duke avancuar për më tej vetëm falë fitores 5-0 në ndeshjen e parë në Shkup. Trajneri Qatip Osmani ki

Lille interesohet për portierin e kombëtares shqiptare
  • 2018-07-18

Lille interesohet për portierin e kombëtares shqiptare

Portieri shqiptar i Atalantës, Etrit Berisha është në negociata për një transferim të mundshëm te Lille në Ligue 1. Sipas Sportitalia, dy klubet kanë nisur bisedimet për lojtarin e përfaqësueses shqiptare. 29-vjeçari iu bashkua Atalanta-s nga Lazio, në fillim në formë huazimi e më

Hidhet shorti, Superiorja fillon me një supersfidë!
  • 2018-07-18

Hidhet shorti, Superiorja fillon me një supersfidë!

Në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit është hedhur paraditen e sotme shorti për sezonin 2018-2019 të Kategorisë Superiore. Në ceremoni morën pjesë sekretari i FSHF-së Ilir Shulku dhe përfaqësues nga të 10 klubet pjesëmarrëse në këtë edicion të Superiores, ndërsa u tra

Mavraj lë Hamburgun, ja e ardhmja e mbrojtësit shqiptar
  • 2018-07-18

Mavraj lë Hamburgun, ja e ardhmja e mbrojtësit shqiptar

Vjen më në fund edhe zyrtarizimi. Mërgim Mavraj nuk është më një futbollist i Hamburgut. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare zgjidhi me konsensus kontratën që e lidhte me klubin gjerman deri në verën e vitit 2019-të dhe tashmë është një lojtar i lirë në treg dhe mund të firmosë me

Tifozët e Juves në ankth, ja kur do debutojë Ronaldo!
  • 2018-07-18

Tifozët e Juves në ankth, ja kur do debutojë Ronaldo!

Pritja për të parë Cristiano Ronaldon të mbajë veshur fanellën e Juventusit do të jetë e gjatë për tifozët e Zonjës së Vjetër. Ndeshja e parë e CR7-ës me fanellën bardhezi do të jetë në javën e parë të Serisë A më 19 gusht. Juventusi ka konfirmuar mungesën e yllit portugez

Perisiç maratonomaku i Botërorit, ja sa vrapoi kroati
  • 2018-07-18

Perisiç maratonomaku i Botërorit, ja sa vrapoi kroati

Ivan Perisiç ishte një nga protagonistët e suksesit historik të Kroacisë në Kupën e Botës, ku për herë të parë arriti të shkojë deri në finale. Sulmuesi anësor i Interit punoi jashtëzakonisht shumë, duke shënuar e asistuar, ndërsa shpesh nxori skuadrën nga situata mjaft të kom

Shqiponja që tërboi serbët, Xhaka e bën sërish (Foto)
  • 2018-07-18

Shqiponja që tërboi serbët, Xhaka e bën sërish (Foto)

Shqiptarët e ngritën në piedestal pas atij supergoli përballë Serbisë në ndeshjen e 1/8-ve të Botërorit dhe natyrisht që Granit Xhaka e meriton. Më tepër sesa për performacën në fushë, ylli i kombëtares helvete u vlerësua për simbolin e shqiponjës që bëri poshtë tifozerisë se

Kalendari