Sporti

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 19 korrik 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Champions, Kukësi pärballë Agollit.  Sfida e parë në Loro Boriçi
  • 2018-07-19

Champions, Kukësi pärballë Agollit. Sfida e parë në Loro Boriçi

Do të jetë Qarabagu, skuadra ku luan prej shumë vitesh ish kapiteni i kombëtares shqiptare Ansi Agolli, rivali i Kukësit në turin e dytë të UEFA Champions League. Kampionët e Azerbajxhanit barazuan pa gola ndaj kampiones së Sllovenisë, Olimpia Lubljana në sfidën e kthimit të turit të

Klubi grek goditje kuqezi. Vjen Basha, ofertë edhe për Sadikun
  • 2018-07-19

Klubi grek goditje kuqezi. Vjen Basha, ofertë edhe për Sadikun

Pas Kristi Vangjelit, i cili mbajti veshur për shumë vite fanellën e Aris në Superligën greke një tjetër futbollist i kombëtares shqiptare mund të bëhet pjesë e klubit selanikas. Sipas asaj që raportojnë mediat greke dhe më konkretisht novasports.gr, Armando Sadiku po ndiqet me vëmend

Europa League, tre ekipe shqiptare zbresin sot në fushë
  • 2018-07-19

Europa League, tre ekipe shqiptare zbresin sot në fushë

4 skuadra shqiptare do të zbresin sot në fushë me një objektiv të qartë të lenë shenjë në turin e parë kualifikues të Europa League dhe pse jo të tentojnë kualifikimin. Mundësitë më të mëdha i ka Prishtina e Mirel Josës që pas barazimit 0-0 në ndeshjen e parë ndaj luksemburgas

Në Napoli, Ronaldon e përdorin për  letër higjienike
  • 2018-07-19

Në Napoli, Ronaldon e përdorin për letër higjienike

Transferimi i Cristiano Ronaldos te Juventusi nuk i ka pikëlluar tifozët e Napolit, por i ka motivuar ata për të reaguar me ironi dhe ilaritet ndaj kësaj blerje të bujshme. Ashtu siç bën kur ia shitën Gonzalo Higuain, Juventusit për 90 milionë euro, tifozët e kaltër e kanë stampuar fot

Bakaj abonohet me golin, shënon 3 herë në 7 ditë
  • 2018-07-19

Bakaj abonohet me golin, shënon 3 herë në 7 ditë

Bjellorusët e Shakhtar Soligorskut siguruan kualifikimin për në turin tjetër të Europa Leagues, ndërsa një kontribut të rëndësishëm dha edhe sulmuesi shqiptar Elis Bakaj. Ky i fundit shënoi në të dy takimet ndaj uellsianëve të Connah, edhe në fitoren 1-3 në Uells, edhe në fitoren

Milani, edhe 24 orë në ankth për të ardhmen
  • 2018-07-19

Milani, edhe 24 orë në ankth për të ardhmen

Europa po, Europa jo! Do të jetë nesër, e premtja, dita e së vërtetës për Milan që pret vendimin e KAS për fatin në Europë. Sot ishte një ditë e gjatë në Lozanë me seancën gjyqësore që filloi në orën 10:00. Tetë orë debate dhe diskutime, në pritje të vendimit përfundimtar q

Europa League, Uzuni kualifikon Laçin kundër Anorthosisit
  • 2018-07-19

Europa League, Uzuni kualifikon Laçin kundër Anorthosisit

Laçi ka bërë mrekullinë duke kaluar në raundin tjetër të Europa League pas fitores 1-0 në ndaj qipriotëve të Anorthosisit, teksa në ndeshjen e parë të luajtur një javë më parë, miqtë kishin fituar 2-1. Një fitore historike për skuadrën e Besnik Prengës, e cila shënoi me nigeri

Kalendari