Sporti

Gjithsej 10 lajme të mbledhura për datën 20 korrik 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Ish-trajneri i Argjentinës: Me një pistoletë do ti vrisja të gjithë!
  • 2018-07-20

Ish-trajneri i Argjentinës: Me një pistoletë do ti vrisja të gjithë!

Vendimi i Federatës Argjentinase të Futbollit për të krijuar një seli në Spanjë, për të ndjekur nga pranë talentet e përhapura në Europë, ka ngjallur shumë polemika. Zgjedhja e Tapia nuk ka qenë e mirëpritur dhe një prej kritikëve më të ashpër është Cesar Luis Menotti, trajner

Samuel Eto braktis të birin, ish-bashkëshortja e denoncon
  • 2018-07-20

Samuel Eto braktis të birin, ish-bashkëshortja e denoncon

Samuel Eto, ish-futbollisti i Barcelona, Inter e Chelsea mes të tjerave, është denoncuar nga e ëma e djalit të tij të dytë, Maria Angeles Pineda. Gruaja ka nisur prej vitesh një betejë ligjore për të marrë paràtë e mjaftueshme për rritjen dhe arsimimin e të birit. Pineda këmbëngul

Partizani dhe Luftëtari i thonë lamtumirë Europa League
  • 2018-07-20

Partizani dhe Luftëtari i thonë lamtumirë Europa League

Partizani dhe Luftëtari i kanë thënë lamtumirë Euopa League, pas ndeshjeve të dyta të luajtur respektivisht ndaj Ventspils në Elbasan Arena dhe Mariborit në Slloveni. Gjirokastritët kanë barazuar me skuadrën balltike 3-3, rezultat që nuk i ka mjaftuar, pasi një javë më parë humbën

Conte çon Çelsin në gjykatë, Abramovich në telashe
  • 2018-07-20

Conte çon Çelsin në gjykatë, Abramovich në telashe

Rreth 1 vit më parë ngjasonin me një çift të dashuruar por historia më mes Antonio Contes dhe Chelsea-it ka përfunduar në mënyrën më të keqe të mundshme dhe me shumë gjasa do të përfundojë në gjykatë. Duke iu referuar lajmeve që shkruajnë mediat angleze, trajneri italian është

Hazard, Çelsi refuzon 100 milionë euro nga Real Madridi
  • 2018-07-20

Hazard, Çelsi refuzon 100 milionë euro nga Real Madridi

Reali i Madridit duket se ka bërë edhe ofertën e parë zyrtare për të marrë shërbimet e belgut Eden Hazard nga Chelsea. Klubi madrilen ka arritur akordin me lojtarin, për një kontratë 4-vjeçare me pagë prej 15 milionë eurosh në sezon, ndërsa tani mbetet të bindet vetëm Chelsea. Lond

Prishtina e pafat me penalltitë, i jep lamtumirën Europës
  • 2018-07-20

Prishtina e pafat me penalltitë, i jep lamtumirën Europës

Pas 90 minutave në Luksemburg, as 120 minuta në stadiumin Adem Jashari të Mitrovicës nuk mjaftuan për tu shënuar gol në sfidën mes Prishtinës dhe Folas. Pikërisht për këtë arsye, u desh ekzekutimi i 11-metërshave, për të përcaktuar se cila nga skuadrat do të vijojë më tej aventur

Ronaldo protagonist, ja statusi që tërboi Instagramin
  • 2018-07-20

Ronaldo protagonist, ja statusi që tërboi Instagramin

Që ishte mbret i rrjeteve sociale, kjo dihej, por Cristiano Ronaldo vendosi një tjetër rekord. Postimi i tij në Instagram, i pari si lojtar i Juventusit, që publikoi ditën e prezantimit, është bërë tashmë fotoja e postuar nga një sportist që ka marrë më shumë like në këtë rrjet so

Kalendari