Sporti

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 23 korrik 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Erdogan pret kokën e Ozil, turko-gjermani largohet nga kombëtarja
  • 2018-07-23

Erdogan pret kokën e Ozil, turko-gjermani largohet nga kombëtarja

Me një Botëror për tu harruar në Rusi dhe i gjendur në qendër të kritikave në vendin e tij të lindjes për foton e bujshme me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan, ylli i Gjermanisë dhe Arsenalit, Mesut Ozil ka vendosur të largohet nga kombëtarja. Ai ka konfirmuar se nuk do të veshë m

Çmendet Mourinho, ofron një mal me para për mbrojtësin e Anglisë
  • 2018-07-23

Çmendet Mourinho, ofron një mal me para për mbrojtësin e Anglisë

70 milionë euro. Kjo është shuma që trajneri i Manchester United, Jose Mourinho i ofron skuadrës së Leicester për kartonin e Harry Maguire. 25-vjeçari zhvilloi një Botëror shumë të mirë me kombëtaren angleze duke tërhequr kështu vëmendjen e portugezit, i cili e shikon futollistin s

Migjen Basha në Selanik, pritet me entuziazëm nga tifozët e Aris
  • 2018-07-23

Migjen Basha në Selanik, pritet me entuziazëm nga tifozët e Aris

Migjen Basha mund të konsiderohet zyrtarisht futbollisti më i ri i Arisit të Selanikut. Pasi i përfundoi kontrata me Barin, mesfushori i kombëtares kuqezi ka vendosur ta vazhdojë karrierën në kampionatin grek te skuadra e sapongjitur në futbollin helen. Entuziasëm i madh në radhët e tif

Ozil nuk kursehet ndaj Grindel, zbulohet letra e plotë e mesfushorit
  • 2018-07-23

Ozil nuk kursehet ndaj Grindel, zbulohet letra e plotë e mesfushorit

Lamtumira e parakohshme nga Gjermania, por mbi të gjitha deklaratat e forta të Mesut Ozil në drejtim të presidentit të Federatës Gjermane të Futbollit Reinhard Grindel po bëjnë xhiron e botës. Akuzat e mesfushorit të Arsenalit janë vërtetë të ashpra dhe lënë pak vend për interpret

No Pic available
  • 2018-07-23

Juventus ble një zebër të re për epokën e CR7 (Foto)

Pas blerjes së bujshme të Cristiano Ronaldos, Juventusi ka zbuluar një tjetër marrëveshje. Bardhezinjtë kanë nxjerrë fotot e autobusit të tyre të ri për sezonin 2018-2019, një automjet luksoz i krijuar nga bashkëpunimi me Garage Italia të Lapo Elkann, i cili ka studiuar dhe zhvilluar p

Dokumentari i rrallë zbluon si i motivon Guardiola yjet e City-t (Video)
  • 2018-07-23

Dokumentari i rrallë zbluon si i motivon Guardiola yjet e City-t (Video)

Plot 11 milionë euro ka shpenzuar Amazon Prime, për të siguruar pamjet që tregojnë se çfarë ka ndodhur në dhomat e zhveshjes së Manchester Cityt-t gjatë rrgëtimit fantastik në Premier League sezonin e kaluar. Në trailerin e dokumentarit Gjithçka ose Asgjë, i cili do të vijë për pub

No Pic available
  • 2018-07-23

Fadil Vokrri përjetë i Prishtinës, stadiumi merr emrin e legjendës

Stadiumi i Prishtinës merr emrin që i takon, atë të legjendës së futbollit kosovar, Fadil Vokrri, i cili u nda para kohe nga jetë për shkak të një ataku kardiak. Në impiantin e futbollit në kryeqytetin e Kosovës janë montuar gërmat që përjetësojnë një emër të madh, që ka bër

Kalendari