Sporti

Gjithsej 10 lajme të mbledhura për datën 10 gusht 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Premier nis me United-Leicester, Mourinho i zhgënjyer me merkaton
  • 2018-08-10

Premier nis me United-Leicester, Mourinho i zhgënjyer me merkaton

Jose Mourinho u shfaq shumë i zhgënjyer pas skadimi të merkatos në hyrje në Premier League, pasi drejtuesit e Manchester United nuk blenë asnjë nga futbollistët që kërkonte portugezi. Djajtë e Kuq ofruar 18 milionë paundë për Diego Godin në momentet e fundit, por uruguaiani vendosi t

Starton Premier League. Mourinho e gradon kapiten, Pogba ia kthen me gol
  • 2018-08-10

Starton Premier League. Mourinho e gradon kapiten, Pogba ia kthen me gol

Manchester United-Leicester është sfida që ka ngritur siparin e njërës prej ligave më të bukura të botës, kampionatit anglez. Në orën 21:00 të mbrëmjes ka startuar përballja emocionuese. Ndonëse u fol shumë për një largim të tij, Jose Mourinho ka gjetur mënyrën ideale për të b

Zyrtarizohet kundërshtari i ri i Florian Markut
  • 2018-08-10

Zyrtarizohet kundërshtari i ri i Florian Markut

Drejtuesit e Mixed Martial Arts, (MMA) kanë përcaktuar kundërshtarin e ardhshëm për kampionin shqiptar në këtë sport Florian Marku. Me anë të një postimi në llogarinë e tij të Instagramit, luftëtari Marku ka bërë të ditur se kundërshtari i tij i radhës do të jetë rusi Sergey Kl

Magji në prezantimin e Cazorlas te Villareal (Video)
  • 2018-08-10

Magji në prezantimin e Cazorlas te Villareal (Video)

Villarreal ka prezantuar sot ish-mesfushorin spanjoll të Arsenalit, Santi Cazorla. Por prezantimi i mesfushorit shtatshkurtër përballë tifozët nuk ishte aspak i zakonshëm dhe mund të quhet padyshim zbulimi më i çuditshëm i verës. Ishte një magjistar ai që bëri një kapsulë qelqi të p

No Pic available
  • 2018-08-10

Juvja prezanton Bonuccin: Vërshëllimat do ti kthej në duartrokitje

Jam shumë i lumtur që u ktheva për të nisur një rrugëtim të ri me shokët të vjetër dhe të rinj. Kështu u shpreh Leonardo Bonucci gjatë prezantimit te Juventusi, pas një viti të kaluar në radhët e Milanit. 31-vjeçari iu bashkua bardhezinjve pas marrëveshjes që parashikonte kalimin

Milinkovic-Savic, i dyzuar mes Lazios dhe Realit
  • 2018-08-10

Milinkovic-Savic, i dyzuar mes Lazios dhe Realit

Rreth 90 minuta ka zgjatur takimi verbal mes drejtorit sportiv të Lazios, Igli Tare, dhe serbit Sergej Milinkovic. Ata u ballafaquan dhe folën sy më sy për atë që është kthyer në një temë të nxehtë të merkatos. Si në një ndeshje shahu, lëvizja strategjike e Tares ka qenë propozimi

Luiza Gega nuk zhgënjen, siguron finalen e 3000 m/p në Europian
  • 2018-08-10

Luiza Gega nuk zhgënjen, siguron finalen e 3000 m/p në Europian

Atletja Luiza Gega është kualifikuar për në finalen e garës së 3000 metrave me pengesa në Kampionatin Europian të Atletikës, garë e cila do të zhvillohet ditën e diel në Berlin. Kampionia shqiptare e pistës ka garuar sot në bateritë eliminatore të kësaj disipline, duke u renditur e

Kalendari