Sporti

Gjithsej 8 lajme të mbledhura për datën 11 gusht 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-08-11

Man. United starton Premier League me fitore, Mourinho i falet Pogbas

Jose Mourinho i befasoi të gjithë, kur vendosi ti japë shiritin e kapitenit, kampionit të saposhpallur të botës, Paul Pogba, për sfidën hapëse të Premier Leagues, ndaj Leicesterit, të cilën djajtë e kuq e fituan me rezultatin 2-1. Gjithsesi portugezi pati të drejtë, pasi Pogba zhvill

No Pic available
  • 2018-08-11

Reali blindon Modriç, te Interi rinisin fushatën Rimerrni Rafinhën

Betejën për Luka Modriç duket se e ka fituar Reali i Madridit, me presidentin Florentino Perez që duket se ia ka dalë të bindë kroatin për të qëndruar ende në kryeqytetin spanjoll. Mediat iberike raportojnë se Perez i ka ofruar rinovimin Modriçit me një pagë të njëjtë sa të Sergio

Tottenham viziton Newcastle-n, Sarri debuton në kampionatin anglez
  • 2018-08-11

Tottenham viziton Newcastle-n, Sarri debuton në kampionatin anglez

Premier League ngriti siparin mbrëmjen e djeshme, me sfidën Manchester United-Leicester, e cila u fitua nga skuadra e Mourinhos me rezultatin 2-0. Paul Pogba zbriti në fushë me shiritin e kapitenit dhe shënoi që në minutën e dytë me 11-metërsh, ndërsa Shaw vulosi fitoren e djajve të kuq

Sarri debuton me fitore, Chelsea shkatërron 0-3 Huddersfieldin
  • 2018-08-11

Sarri debuton me fitore, Chelsea shkatërron 0-3 Huddersfieldin

Chelsea i Maurizio Sarrit e nis me një fitore të rëndësishme në transfertë Premier League-n. Blutë e Londrës triumfuan 0-3 në fushën e Huddersfield, në ndeshjen debutuese të trajnerit italian në kampionatin elitar Anglez. NGolo Kante i hapi rrugë fitores së Chelsea-t në minutën e 3

No Pic available
  • 2018-08-11

Befason Pique: Tërhiqem nga përfaqësuesja e Spanjës

Gerard Pique, kapiteni i tretë i Barcelonës i befasoi të gjithë në konferencën për shtyp një ditë para Superkupës së Spanjës, duke deklaruar se tërhiqej nga kombëtarja. Kam folur me Luis Enriquen një apo dy javë më parë. Më telefonoi dhe unë e njoftova për vendimin që kisha ma

Zero blerje në merkato, por Tottenhami e nis Premier League me fitore
  • 2018-08-11

Zero blerje në merkato, por Tottenhami e nis Premier League me fitore

Pas Manchester United-Leicester, të luajtur mbrëmjen e të premtes, sot ishte radha e Tottenhamit që të startonte sezonin, në transfertën ndaj Newcastle. Ashtu si djajtë e kuq edhe Spurs e nisën sezonin me fitore, duke iu imponuar skuadrës së drejtuar nga Raffa Benitez me rezultatin 1-2. G

Krizë për mbrojtës të majtë, Panucci gjen pasuesin e Agollit në Ukrainë
  • 2018-08-11

Krizë për mbrojtës të majtë, Panucci gjen pasuesin e Agollit në Ukrainë

Krahu i majtë i mbrojtjes është shndërruar në një problem për Shqipërinë e Panuccit, pasi me moshën e madhe të Agollit, asnjë prej zëvendësuesve nuk ka arritur të bindë teknikun italian. Gjithsesi së fundi duket se Panucci ka piketuar një tjetër futbollist, që do ti japë mundës

Kalendari