Sporti

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 18 gusht 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Trajneri i Argjentinës publikon listën me shumë risi, mungon Lionel Messi
  • 2018-08-18

Trajneri i Argjentinës publikon listën me shumë risi, mungon Lionel Messi

Argjentina është gati për të nisur një epokë të re, ndonëse nën drejtimin e trajnerit të përkohshëm, Lionel Scaloni, i cili do të drejtojë skuadrën, deri në emërimin e një trajneri tjetër, që do të pasojë Sampaolin. Trajneri i përkohshëm i albiçelestëve, ka publikuar edhe

No Pic available
  • 2018-08-18

Skënderbeu mposht Partizanin, Shehi debuton me fitore

Skënderbeu konfirmohet si kampionia në fuqi e Superiores dhe e nis sezonin e ri me një fitore ndaj rivalëve të drejtpërdrejtë në garën për të mbrojtur titullin. Në Korçë skuadra e Shehit mposhti 1-0 Partizanin falë një penalltie të fituar nga ylli i ri i ekipit Dejvi Bregu dhe të

No Pic available
  • 2018-08-18

Kryeqyteti pret derbin e vogël, Kastrioti debuton në Gjirokastër

Kategoria Superiore ngriti siparin dje me supertakimin Skënderbeu-Partizani, që u fitua me rezultatin minimal 1-0 nga korçarët, përtej atij momenti të errët që u regjistrua në minutën e 70, me përplasjen e dhunshme mes tifozerive. Vlen të përmendet se Supersport, ashtu siç ka premtuar,

Tirana ngec te shtylla, Plaku luan dhe i jep fitoren Kamzës
  • 2018-08-18

Tirana ngec te shtylla, Plaku luan dhe i jep fitoren Kamzës

Rikthimi në Superiore nuk ishte siç e prisnin tifozët e Tiranës, pasi bardheblutë ngecën te shtylla dhe u mposhtën në derbin e vogël të kryeqytetit nga Kamza e Bledar Devollit. Sebino Plaku i federuar në kohë rekord, pasi vetëm dy ditë më parë u aktivizua për pak minuta me Kukësin

Chelsea triumfon në derbi, Arsenali sërish duarthatë
  • 2018-08-18

Chelsea triumfon në derbi, Arsenali sërish duarthatë

Derbi i Londrës mes Chelseat dhe Arsenalit, u ngjyros blu, me skuadrën e Sarrit që regjistroi fitoren e dytë në po kaq ndeshje të sezonit të ri të Premier Leagues. Gjithçka ishte një spektakël në Stamford Bridge, me Chelsean që kali në avantazh që në minutën e 9 me Pedron dhe dyfis

Juventus e nis sezonin me fitore ndaj Chievos
  • 2018-08-18

Juventus e nis sezonin me fitore ndaj Chievos

Debutimi i Cristiano Ronaldos me Juventusin nuk rezultoi ashtu siç e kishin ëndërruar tifozët bardhezinj. Disa shkëndija të yllit portugez që vunë në provë Sorrentinon por asnjë gol dhe asgjë më shumë në ndeshjen e parë të 5-herë fituesit të Topit të Artë në Serinë A, me CR7-

Surprizon Kastrioti, një penallti fundos Luftëtarin
  • 2018-08-18

Surprizon Kastrioti, një penallti fundos Luftëtarin

Nga Skënderbeu te Kastrioti vendos sërish një 11-metërsh dhe me takimin e dytë të edicionit të 80-të të Superiores, që u mbyll 0-1 pas një goli të shënuar nga pika e bardhë, vetëm se këtë herë për miqtë. Krutanët bënë surprizën e madhe në Gjirokastër duke debutuar me pikë

Kalendari