Sporti

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 21 gusht 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Gasperini i beson Gjimshitit, Atalanta shkatërron Frosinonen
  • 2018-08-21

Gasperini i beson Gjimshitit, Atalanta shkatërron Frosinonen

Seria A ka mbyllur javën e parë të saj, me sfidën Atalanta-Frosinone, ndonëse duhet thënë se dy takime të kësaj jave u shtynë për shkak të tragjedisë së Gjenovës, ku u shemb ura Morandi dhe humbën jetën 42 shtetas, mes të cilëve dy shqiptarë. Në sfidën e luajtur në Bergamo, tr

No Pic available
  • 2018-08-21

Atletiko Madrid ngec në Mestalla, vetëm barazim me Valencian

Ka përfunduar pa fitues ndeshja më interesante e javës së parë në Primera Division, ajo mes Valencias dhe Atletico Madridit, e luajtur sonte në orën 20:00. Në Mestalla ishte pikërisht skuadra e Simeones që mori lojën nën kontroll dhe gjeti golin e epërsisë në minutën e 26, me anë t

Efekti Ronaldo, përfitojnë të gjitha skuadrat e Serisë A
  • 2018-08-21

Efekti Ronaldo, përfitojnë të gjitha skuadrat e Serisë A

Cristiano Ronaldo është një minierë ari për futbollin italian. Nga transferimi i tij në Torino, nuk ka përfituar vetëm Juventusi. Që kur CR7 mbërriti në Serinë A, impakti ka qenë shumë pozitiv për të gjitha ekipet e Serisë A. 100 milionë euro për kartonin e tij dhe 30 milionë të

No Pic available
  • 2018-08-21

Bielsa i tregon derën Ekubanit, në Vlorë ëndërrojnë sulmuesin e Leeds

Marselo Bielsa i tregon derën ish-sulmuesit të Partizanit, që aktualisht është pjesë e Leeds United në Angli, Caleb Ekuban. Trajneri argjentinas e ka bërë të qartë në një intervistë për mediat angleze që ka edhe dy sulmues të tjerë që luajnë në të njëjtin pozicion, ndaj do të

No Pic available
  • 2018-08-21

Vieira nuk e do, por Balotelli vendos të qëndrojë te Nice

Vendim befasues i Mario Balotellit për të ardhmen tij. Me një vendim surprizë sulmuesi italian ka vendosur të qëndrojë te Nice, edhe pse ishte shumë pranë firmës me Olimpique Marseille. 27-vjeçari do të luajë me skuadrën që drejtohet nga Patrick Vieria deri në përfundim të kontrat

Një vit pas kolapsit të fushë, talenti i Ajax zgjohet nga koma
  • 2018-08-21

Një vit pas kolapsit të fushë, talenti i Ajax zgjohet nga koma

Talenti i Ajax Abdelhak Nouri është zgjuar nga koma dhe ka komunikuar me familjarët e tij për të parën herë që prej kolapsit në korrik të 2017. Vëllai i Nouri ka konfirmuar se gjendja shëndetësore e lojtarit të Ajax është përmirësuar dhe megjithëse ai nuk mund ta lëvizë akoma tr

Cristiano Ronaldo si një yll Hollivudi!
  • 2018-08-21

Cristiano Ronaldo si një yll Hollivudi!

Cristiano Ronaldo ka zgjedhur të festojë në liqenin e Komos, debutimin e ti në Serinë A, të shtunën pasdite ndaj Chievos. Sulmuesi portugez ka udhëtuar bashkë me Georgina Rodriguezin dhe të birin, Ronaldo Junior, ndërsa fotot kanë përfunduar në kopertinën e revistës Chi. Sipas kësaj

Kalendari