Sporti

Gjithsej 7 lajme të mbledhura për datën 14 shtator 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Rei Manaj shënon sërish, por Albacete eliminohet
  • 2018-09-14

Rei Manaj shënon sërish, por Albacete eliminohet

Vetëm tre ditë pasi u aktivizua për disa minuta në humbjen e Shqipërisë me shifrat 2-0 ndaj Skocisë, Rey Manaj ka realizuar golin e tij të dytë me fanellën e Albacetes. Sulmuesi kuqezi u aktivizua në 45 minutat e dyta në takimin ndaj Lugos i vlefshëm për Kupën e Spanjës por edhe pse

Cristiano Ronaldo ironizon gazetarin live (Video)
  • 2018-09-14

Cristiano Ronaldo ironizon gazetarin live (Video)

Cristiano Ronaldo është akoma në kërkim të golit të parë tek Juventus, por kjo nuk e ka bërë të humbasë humorin, dhe këtë e vërteton video më poshtë. Portugezi ishte në mes të seancës stërvitore kur ka parë një gazetar të Juventus TV duke raportuar nga fusha. Ai i shkon nga mb

Është mbipeshë, presidenti i Nices gjobit Balotellin
  • 2018-09-14

Është mbipeshë, presidenti i Nices gjobit Balotellin

Kilogramët e tepërt të rëndojnë edhe në portofol. Mario Balotelli, i cili u vu në qendër të kritikave pasi ishte paraqitur mbipeshë në stërvitje me Nicen, tashmë duhet të paguajë një gjobë për sjelljen e tij aspak profesioniste. E zbulon presidenti i klubit francez, Jean-Pierre Riv

I pazëvendësueshëm për Spallettin, Interi përgatit rinovimin për Brozovic
  • 2018-09-14

I pazëvendësueshëm për Spallettin, Interi përgatit rinovimin për Brozovic

Në shtëpinë e Interit po punojnë për rinovimin e kontratave të disa prej lojtarëve kryesorë të skuadrës. Në radhë të parë qëndrojnë kapiteni Mauro Icardi dhe qëndërmbrojtësi sllovak Milan Skriniar por në hierarkinë zikaltër nuk mbetet pas as mesfushori kroat Marcelo Brozovic i

Crystal Palace i hap sërish dyert Loftus-Cheek
  • 2018-09-14

Crystal Palace i hap sërish dyert Loftus-Cheek

Nëse Ruben Loftus-Cheek do të largohej nga Chelsea në muajin janar, ai do të ishte i mirëpritur te Crystal Palace. Kështu ka deklaruar trajneri i Shqiponjave, Roy Hodgson i cili i ka hapur dyert një rikthimi të mundshëm të mesfushorit të talentuar anglez. Loftus-Cheek luajti sezonin e ka

No Pic available
  • 2018-09-14

Rakitic: PSG? Nuk kisha asnjëherë dyshime, jam te klubi më i mirë në botë

Ajo e 2018-ës ishte një verë që do të mbahet mend gjatë nga Ivan Rakitic. Nënkampion bote me Kroacinë dhe objekt dëshirash i Paris Saint Germain në merkato. Në një intervistë mesfushori i Barcelonës ka nënvizuar se ndihet shumë i lumtur te blaugranat dhe dëshira e tij ishte të që

Della Valle: Për Chiesën kam refuzuar oferta marramendëse
  • 2018-09-14

Della Valle: Për Chiesën kam refuzuar oferta marramendëse

Për tu rikthyer në nivelet më të larta të futbollit italian te Fiorentina kanë një projekt të qartë të mos lejojnë për asnjë arsye largimin e lojtarëve më të mirë si Simeone apo Chiesa. Për këtë të fundit skuadrat më të mëdha italiane ishin gati të bënin çmenduri financia

Kalendari