Sporti

Gjithsej 8 lajme të mbledhura për datën 19 shtator 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Liverpuli fiton në shtesë ndaj PSG-së, Napoli i Hysajt ngec në Serbi
  • 2018-09-19

Liverpuli fiton në shtesë ndaj PSG-së, Napoli i Hysajt ngec në Serbi

Mbrojtësi shqiptar i Napolit Elseid Hysaj, gjatë ndeshjes kundër Crvena Zvezdës në Beograd Kryesfida e mbrëmjës, ajo mes Liverpool-it dhe PSG ka rezultuar vërtetë spektakolare. Në “Anfield Road” u shënuan plot 5 gola, me vendasit që arritën të merrnin 3 pikët, pasi fituan

Industria e futbollit në Europë e pakonkurrueshme, thith 20 miliardë euro
  • 2018-09-19

Industria e futbollit në Europë e pakonkurrueshme, thith 20 miliardë euro

Futbolli është industria më e madhe e dëfrimit në Europë dhe po arrin shifrën e 20 miliardë eurove, duke lënë pas me diferencë të theksuar sportet e tjera, por edhe muzikën, kinemanë apo teatrin. Stadiumet ku luhet futboll janë thuajse gjithmonë të mbushur plot, televizionet kanë

No Pic available
  • 2018-09-19

Ish-kryeministri Tony Blair, administrator i deleguar i Premier League-s

Ish-kryeministri i Britanisë, Tony Blair mund të zgjidhet administrator i deleguar i Premier League-s. Emrin e Blair për këtë post e zbulon e përditshmja britanike, Daily Mail, sipas të cilës klubet e litës së futbollit anglez e kanë preferuar mes një liste të gjatë kandidatësh, ku p

Ajaksi e nis me fitore, barazim me gola në Ukrainë
  • 2018-09-19

Ajaksi e nis me fitore, barazim me gola në Ukrainë

Ajaksi e ka nisur me fitore fushatën e fazës me grupe në Champions League. Ajax, katër herë kampion i Europës, mposhti 3-0 AEK-un e Athinës, në Amsterdam. Gjithçka ndodhi në pjesën e dytë, kur që në minutën e parë të këtij fraksioni Nicolas Tagliafico shënoi për vendasit. Sa për

FSHF nxjerr në shitje biletat për miqësoren Shqipëri-Jordani
  • 2018-09-19

FSHF nxjerr në shitje biletat për miqësoren Shqipëri-Jordani

Dalin në shitje biletat e ndeshjes miqësorë Shqipëri Jordani, e programuar për tu zhvilluar më 10 tetor, në orën 20:00, në Elbasan Arena. Federata Shqiptare e Futbollit njofton të gjithë tifozët se biletat mund të blihen, për të gjitha kategoritë. Qeveria e futbollit shqiptar ka ven

Luftëtari shkarkon Kostic, një vlonjat favorit për stolin!
  • 2018-09-19

Luftëtari shkarkon Kostic, një vlonjat favorit për stolin!

Milos Kostic nuk është më trajner i Luftëtarit. Nyja e fundit që e mbante të lidhur me klubin gjirokastrit, kontrata 3-vjeçare është zgjidhur me trajnerin slloven që largohet pas vetëm pak muajsh nga drejtimi i skuadrës. Palët kanë gjetur akordin për ndërprerjen konsensuale të kontr

Koretë, kandidaturë të përbashkët për Olimpiadën e 2032-it
  • 2018-09-19

Koretë, kandidaturë të përbashkët për Olimpiadën e 2032-it

Një epokë e re për 2 Koretë në Azi, ku shpresa për paqe mbizotëron kudo. E ku ka më mirë se një bashkim nëpërmjet sportit. Pikërisht kështu, sepse Koreja e Jugut dhe e Veriut kanë njoftuar se duan të kandidojnë në mënyrë të përbashkët për të organizuar Lojërat Olimpike në

Kalendari