Sporti

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 20 shtator 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Champions / Fitojnë big-ët, por Lioni mposht Sitin në Angli (Video)
  • 2018-09-20

Champions / Fitojnë big-ët, por Lioni mposht Sitin në Angli (Video)

Mbrëmja e dytë e ndeshjeve të Ligës së Kampioneve ka folur për big-ët, me përjashtim të Mançester Sitit, i cili është mundur në Etihad Stadium nga Lioni me rezultatin 2-1. Provë force e Realit të Madridit ndaj Romës. Kampionët e 3 edicioneve të fundit e nisën në mënyrën më të

Stadiumi më i shtrenjtë në botë, ngjan me një WC! (Foto)
  • 2018-09-20

Stadiumi më i shtrenjtë në botë, ngjan me një WC! (Foto)

Duhet të inagurohej në sfidën e fundjavës së kaluar ndaj Liverpoolit, por për shkak se bëhet fjalë për stadiumin më të shrenjtë në botë, vonesat janë të pranueshme pasi po flasim për një projekt të shtrenjtë plot 1 miliardë sterlina që konsiderohet një kryevepër e arkitektur

Ronaldo skuqet dhe qan debutim për tu harruar! (Video)
  • 2018-09-20

Ronaldo skuqet dhe qan debutim për tu harruar! (Video)

Cristiano Ronaldo e ka mbyllur pas vetëm 30 minutash ndeshjen e parë në Champions League me fanellën e Juventus. Golashënuesi më i mirë në historinë e kësaj veprimtarie është ndëshkuar me karton të kuq në Mestalla kundër Valencia. Portugezi u ndëshkua maksimalisht nga gjyqtari gjer

PSG dhe Tottenham synojnë yllin e Celta Vigos
  • 2018-09-20

PSG dhe Tottenham synojnë yllin e Celta Vigos

Stanislav Lobotka mbetet në qendër të merkatos edhe pse zyrtarisht ajo është e mbyllur. Në verë lojtari sllovak pati oferta dhe kërkoi largimin nga Celta Vigo por klubi refuzoi çka solli edhe ftohje të raporteve mes palëve. Është Paris Saint Germain dhe Tottenham që janë gati të bë

Liverpooli i pandalshëm, por Salah ka humbur magjinë
  • 2018-09-20

Liverpooli i pandalshëm, por Salah ka humbur magjinë

E çuditshme, por e vërtetë, Mohamed Salah, që magjepsi botën vitin e kaluar, tani është bërë hija e vetvetes. Egjiptiani edhe pse ka luajtur në botëror dhe me Liverpoolin këtë fillim sezoni, nuk është shfaqur ai që njohin të gjithë. Me kombëtaren mund të thuhet se nuk kishte shum

Lazio, Chelsea e Sevilla nuk gabojnë, Eintrachti befason Marseillen
  • 2018-09-20

Lazio, Chelsea e Sevilla nuk gabojnë, Eintrachti befason Marseillen

Lazio e nis me fitore fazën e grupeve të Europa League, por pa Strakoshën mes shtyllave. Bardhekaltrit fituan 2-1 me qipriotët e Apollonit në sfidën e Grupit H. Luis Alberto në pjesën e parë dhe Ciro Immobile në të 84-ën shënuan golat për skuadrën e Inzaghit, ndërsa Zelaya shkurtoi n

Khedira dhe Douglas Costa, shqetësimet plus tek Juventusi
  • 2018-09-20

Khedira dhe Douglas Costa, shqetësimet plus tek Juventusi

Pas fitores së madhe të arritur ndaj Valencias me 10 lojtarë në fushë (Cristiano Ronaldo u ndëshkua me karton të kuq), tek Juventusi janë në ankth për gjendjen fizike të Sami Khediras dhe Douglas Costas. Mesfushori gjerman doli nga fusha në minutën e 23-të, pas shqetësimit muskular q

Kalendari