Sporti

Gjithsej 10 lajme të mbledhura për datën 21 shtator 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Higuain hajmalia e Milanit, Ok Arsenali dhe Leverkuseni
  • 2018-09-21

Higuain hajmalia e Milanit, Ok Arsenali dhe Leverkuseni

Gonzalo Higuain shënon golin e parë me Milanin në Europa League. Sulmuesi argjentinas shënoi golin e vetëm që u dha tri pikë kuqezinjve përballë modestëve të Dudelange, në ndeshjen e Grupit F. Në fakt, paraqitja e formacionit të Gattusos përballë një ekipi që luan për herë të p

Goal.com: Pse Shaqiri mund të mos udhëtojë me Liverpoolin në Beograd
  • 2018-09-21

Goal.com: Pse Shaqiri mund të mos udhëtojë me Liverpoolin në Beograd

Xherdan Shaqiri ishte në qendër të polemikave gjatë Kupës së Botës së kësaj  vere, pas festimit me shqiponjë të golit të tij kundër Serbisë, një referencë për shqiponjën dykrenare në flamurin e Shqipërisë. Ky festim u interpretua si një veprim provokativ politik nga ana e se

Partizani me hap kryesuesi, Flamurtari humbet sërish
  • 2018-09-21

Partizani me hap kryesuesi, Flamurtari humbet sërish

Fitorja ndaj një rivali direkt ishte mënyra e duhur për Partizanin për të treguar se ka gjetur tashmë ritmin e duhur në kampionat e në krahun tjetër për Flamurtarin për të harruar atë humbje me Skënderbeun në shtëpi. Në “Selman Stërmasi” në sfidën që hapi javën e 5-

Kategoria e Parë, Vllaznia mund Dinamon dhe kryeson Grupin A
  • 2018-09-21

Kategoria e Parë, Vllaznia mund Dinamon dhe kryeson Grupin A

Është luajtur ndeshja e parë e javës së tretë në Grupin A të Kategorisë së Parë. E cilësuar dhe si kryesfida e kësaj jave, pasi mes tyre përballeshin dy ekipe legjendë të futbollit shqiptar. Vllaznia priti në Loro Boriçi, Dinamon, që pas shumë vitesh heshtje në të parën, kët

Me shkop në dorë dhe 71 vjeç, por Uruguaji i rinovon kontratën
  • 2018-09-21

Me shkop në dorë dhe 71 vjeç, por Uruguaji i rinovon kontratën

Oscar Washington Tabarez nuk dorëzohet kurrë. 71-vjeçari amerikano-jugor pavarsisht se vuan nga sindroma Guillain Barre që i kufizon lëvizshmërinë dhe nuk e lejon të qëndrojë në këmbë, nuk ka ndërmend të thotë stop dhe për ti shpërblyer besimin për punën e shkëlqyer që ka bër

Yllit të Manchester City i hiqet patenta!
  • 2018-09-21

Yllit të Manchester City i hiqet patenta!

Mbrojtësi i Manchester City, Benjamin Mendy, ka marrë një gjobë prej 3 mijë eurosh dhe i është hequr patenta për 12 muaj. 24-vjeçari ka bërë katër shkelje të njëpasnjëshme dhe për këtë ka humbur 24 pikë nga patenta dhe nuk mund të ngasë më një mjet me motor në Britaninë e Ma

Humbja me Liverpulin, lëkunden pozitat e Thuchel te PSG
  • 2018-09-21

Humbja me Liverpulin, lëkunden pozitat e Thuchel te PSG

Paris Saint-Germain pësoi një humbje zhgënjyese përballë Liverpoolit në Champions League dhe, sipas mediave franceze, situata në klub nuk është krejt e qetë. Mendohet se tranjeri Thomas Tuchel, nuk flet më me drejtorin sportiv Antero Henrique, i cili është përgjegjës për transferimet

Kalendari