Sporti

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 22 shtator 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Portierët dhe historia e rrallë e dyshes Oblak-Ederson!
  • 2018-09-22

Portierët dhe historia e rrallë e dyshes Oblak-Ederson!

Në kohët e futbollit modern portieri është shndërruar në pikë kyçe për çdo skuadër, pasi nëse dëshiron të arrish te suksesi gjithçka fillon nga porta. Nëse ke mes shtyllave ke një portier që të eviton tre apo katër gola të sigurtë për ndeshje, atëherë edhe trajnerët e kanë

No Pic available
  • 2018-09-22

Duel zjarri në Korçë, Mezani do debutim me fitore te Luftëtari

E shtuna e Superiores vjen me dy sfida shumë interesante. Pas rëndësisë që kishte takimi i djeshëm mes Partizanit dhe Flamurtarit, vëmendja sot do të jetë e gjitha në Korçë, aty ku Skënderbeu pret në një sfidë që rikthehet pas 1 sezoni dhe që premton emocione të shumta. Në 18:45

Tirana flirton me fitoren, Otto John i prish në fund festën
  • 2018-09-22

Tirana flirton me fitoren, Otto John i prish në fund festën

Fund drithërues në sfidën e Korçës mes Skënderbeut dhe Tiranës, ke deri 3 minuta para skadimit të kohës së rregullt bardheblutë e kryeqytetit ishin pranë një fitoreje të madhe, por që iu mohua nga Otto John, i cili kishte më pak se 10 minuta në fushë. Skuadra e Ze Marias bëri gji

No Pic available
  • 2018-09-22

Shaqiri protagonist në fitoren e Liverpoolit, fiton City, ngec United

Liverpooli është një rul që shtyp çdo kundërshtar që i del përpara në Premier League. Na javën e 6-të The Reds iu imponuar 3-0 Southamptonit, duke e siguruar fitoren që në pjesën e parë. Hoedt devijoi në portën e tij në minutën e 10-të, pas një harkimi të Xherdan Shaqirit, që

Flamurtari pëson humbjen e parë, Feronikeli ngjitet në krye
  • 2018-09-22

Flamurtari pëson humbjen e parë, Feronikeli ngjitet në krye

3 ndeshje dhe po kaq fitore të skuadrave udhëtuese. E shtuna e elitës së futbollit kosovar nuk ishte me fat për ekipet pritëse, aq më tepër për Flamurtarin, që kishte befasuar në javët e para të IPKO Superligës së Kosovës, por që u detyrua të provonte humbjen e parë në shtëpi p

Mezani ngjall Luftëtarin, fitore me spektakël ndaj Teutës
  • 2018-09-22

Mezani ngjall Luftëtarin, fitore me spektakël ndaj Teutës

Çfarë debutimi për Gentian Mezanin në krye të Luftëtarit vetëm dy ditë pas zyrtarizimit të tij në krye të ekipit gjirokastrit. Bluzinjtë dhuruan spektakël ndaj Teutës, duke fituar bindshëm 3-1 dhe kthyer shpresën jo thjesht për qëndrimin në Superiore, por edhe për të përsërit

Arrestimi i trajnerit Grima, FSHF: Mos e sulmoni, prisni drejtësinë!
  • 2018-09-22

Arrestimi i trajnerit Grima, FSHF: Mos e sulmoni, prisni drejtësinë!

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë me një qëndrim zyrtar pas ndalimit nga Policia e Shtetit të trajnerit të përfaqësueses shqiptare të futbollit fermave, Armir Grima, si i lidhur me një grup kriminal në Shkodër. Qeveria e futbollit i bën thirrje opinionit sportiv dhe jo vetëm që t

Kalendari