Sporti

Gjithsej 8 lajme të mbledhura për datën 25 shtator 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
FIFA The Best 2018, Modric thyen mitin e dyshes Mesi-Ronaldo
  • 2018-09-25

FIFA The Best 2018, Modric thyen mitin e dyshes Mesi-Ronaldo

Hegjemonia Ronaldo-Messi prishet nga Luka Modric. Ashtu siç edhe parashikohej mesfushori kroat u shpall lojtari më i mirë i vitit 2018 në mbrëmjen gala të FIFA-s që u mbajt në Londër. Fitues i Champions League me Realin e Madridit dhe nënkampion bote me Kroacinë në Rusi, Modric bëri të

Derbi Tirana-Partizani, çmimet e biletave dhe ndarja e sektorëve
  • 2018-09-25

Derbi Tirana-Partizani, çmimet e biletave dhe ndarja e sektorëve

Derbi i kryeqytetit, Tirana-Partizanit, rikthen pas një vitit mungesë përplasjet spektakolare të dy tifozërive ndër më të nxehta në vend, që sigurisht po përgatiten për të fituar ndeshjen e tyre në tribuna. Një sfidë e tillë është një bonus i rëndësishëm për ekipin pritës n

De Biasi vijon bisedimet, pranë stolit të Armenisë
  • 2018-09-25

De Biasi vijon bisedimet, pranë stolit të Armenisë

Ish-trajneri i Shqipërisë Gianni De biasi ka udhëtuar drejt Armenisë ditët e fundit me qëllimin për të biseduar me presidentin e Federatës Armene të futbollit në lidhje me mundësinë e uljes në pankinën e përfaqësueses se këtij vendi. Mediat armene njoftojnë se Artur Vanetsyan, pre

Zyrtare, Messi humbet edhe Brazilin!
  • 2018-09-25

Zyrtare, Messi humbet edhe Brazilin!

Lionel Messi do të jetë mungesa e madhe e Argjentinës në miqësoren e 16 tetorit në Riyad të Arabisë Saudite ndaj Brazilit. Lajmi është konfirmuar nga AFA, federata argjentinase e futbollit me Messin që pasi nuk u grumbullua nga trajnerin Scaloni për sfidat miqësore ndaj Guatemalës dhe

Tirana e Partizani ndezin motorët, në top-formë para derbit
  • 2018-09-25

Tirana e Partizani ndezin motorët, në top-formë para derbit

Vetëm tre ditë para derbit të shumëpritur të kryeqytetit, Tirana dhe Partizani kanë zhvilluar provat gjenerale në ndeshjet e kthimit të Kupës së Shqipërisë, duke regjistruar që të dyja fitore me rezultatin e thellë 4-0. Kështu bardheblutë e Ze Marias, pas fitores në ndeshjen e par

Fair Play Financiar, UEFA kërcënon sërish PSG-në
  • 2018-09-25

Fair Play Financiar, UEFA kërcënon sërish PSG-në

UEFA ka rihapur disa nga dosjet e skuadrave që kanë thyer rregullat e Fair Play-t Financiar në të kaluarën e për këtë arsye Paris Saint-Germain ka filluar të frikësohet sërish. Kërkesa gjatë verës për llogaritë e klubit francez fillimisht u mbyll, pasi në 13 qershorin e kaluar UEFA

Ja çmimi stratosferik që kërkon Abramovich për Chelsea-n
  • 2018-09-25

Ja çmimi stratosferik që kërkon Abramovich për Chelsea-n

Flitet prej muajsh se Roman Abramovich ka vendosur të shesë ekipin e Chelsea-t. Pavarsisht se, shpeshherë ka pasur kundërshtime, duket se manjati rus i ka vendosur një çmim klubit, i cili mendohet të jetë 3 miliardë paundë. Në rast se ndryshimi i pronësisë do të ndodhë me këtë çmim

Kalendari