Sporti

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 11 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Italia harron të fitojë, Ukraina i merr një pikë
  • 2018-10-11

Italia harron të fitojë, Ukraina i merr një pikë

Italia ka harruar të fitojë dhe pas barazimit 1-1 në miqësoren e zhvilluar në Gjenova ndaj Ukrainës, trajneri Roberto Mancini ka vërtetë arsye për tu shqetësuar. Në sfidën përballë skuadrës së drejtuar nga Shevchenko, Italia dominoi pjesën e parë dhe i shkoi disa herë pranë golit

Panucci: Më vjen keq që nuk fituam, dhamë maksimumin
  • 2018-10-11

Panucci: Më vjen keq që nuk fituam, dhamë maksimumin

Pas barazimit pa gola me Jordaninë në Elbasan Arena, trajneri u shpreh se nuk ka asnjë fjalë për lojtarët që zbritën në fushën e lojës, duke u shprehur se lojtarët dhanë maksimumin dhe zbatuan urdhrat. Më vjen keq që nuk fituam. Lojtarët kanë qenë shumë serioz dhe kanë dhënë gj

Shqipëri-Jordani, ska gola në testin para Izraelit
  • 2018-10-11

Shqipëri-Jordani, ska gola në testin para Izraelit

Ka përfunduar pa gola miqësorja e luajtur në Elbasan Arena ndaj Jordanisë. Një ndeshje test për kuqezinjtë, në prag të përballjes me Izraelin për Ligën e Kombeve Kuqezinjtë janë treguar më këmbëngulës këtë fragment loje, por nuk kanë mundur të gjejnë rrugën e rrjetës Në pje

Juventus përgatit parakontratën në janar me Ramsey
  • 2018-10-11

Juventus përgatit parakontratën në janar me Ramsey

Aaron Ramsey sezonin e ardhshëm me shumë mundësi do të veshë fanellën bardhezi të Juventusit. Sipas Daily Mail, për mesfushorin uellsian të Arsenalit, që në përfundim të sezonit do të jetë lojtar i lirë, interesohen edhe Liverpooli me Chelsea-n, por kampionët e Italisë janë në a

Grezda: Nuk isha në maksimum, duam fitore në Izrael
  • 2018-10-11

Grezda: Nuk isha në maksimum, duam fitore në Izrael

Eros Grezda ishte një nga më të mirët për Shqipërinë, në miqësoren me Jordaninë, duke krijuar një mori rastesh, teksa iu mohua edhe një 11-metërsh i pastër. Ndonëse vjen pas një dëmtimi të gjatë, sulmuesi anësor i Rangersit në Skoci, tregoi se është gati të ndihmojë Shqipër

Shpresa ndëshkohet në fund, kuqezinjtë pa fat ndaj Spanjës
  • 2018-10-11

Shpresa ndëshkohet në fund, kuqezinjtë pa fat ndaj Spanjës

Shqipëria U 21 është mundur në Selman Stërmasi me rezultatin 0-1 nga bashkëmoshatarët nga Spanja, me golin e vetëm të takimit të shënuar në minutën e 84 nga Mir. Kuqezinjtë mbyllën kështu me humbje ndeshjen e parafundit në këto kualifikuese të Europianit për U-21 që do të zhvil

Suedi, futbollisti shqiptar humb jetën në moshën 32-vjeçare
  • 2018-10-11

Suedi, futbollisti shqiptar humb jetën në moshën 32-vjeçare

Futbollisti suedez me origjinë kosovare Labinot Harbuzi ka humbur jetën në mënyrë tragjike paraditen e së enjtes. Shkaku i vdekjes së lojtarit thuhet të ketë qenë një atak në zemër. Ka qenë pikërisht i ati i tij Ismet ai që ka gjetur 32-vjeçarin në një gjendje kritike. Nuk e di se

Kalendari