Sporti

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 12 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Izraeli përmbys Skocinë, Portugalia mposht Poloninë falë Silva-ve
  • 2018-10-12

Izraeli përmbys Skocinë, Portugalia mposht Poloninë falë Silva-ve

Portugalia ka mposhtur Poloninë me rezultatin 3-2, edhe pa Kristiano Ronaldon.  Ishin polakët ata që kaluan të parët në avantazh me talentin Piatek, përpara se Andre Silva dhe autogoli i Kamil Glik të përmbyste gjithçka që në pjesën e parë. Pas pushimit ishte Bernardo Silva ai që sh

Malta shumë e dobët, Kosova fiton dhe kryeson grupin
  • 2018-10-12

Malta shumë e dobët, Kosova fiton dhe kryeson grupin

Nën një atmosferë fantastike në shkallët e stadiumit Fadil Vokrri të Prishtinës, Kosova dominoi totalisht sfidën me Maltën dhe arriti të triumfojë me rezultatin 3-1 dhe të marrë një tjetër 3-pikësh, që e konfirmon në krye të grupit 3, të Kategorisë D në Ligën e Kombeve. Skuadr

Anglia për hakmarrje në Kroaci, Belgjikë-Zvicër për kreun e grupit
  • 2018-10-12

Anglia për hakmarrje në Kroaci, Belgjikë-Zvicër për kreun e grupit

Në Kontinentin e Vjetër vazhdojnë ndeshjet eliminatore të Ligës së Kombeve. Këtë të premte do të vijojnë rregullisht, sipas kalendarit, takimet në Divizionet A, B, C dhe D. Dueli që tërheq vëmendjen është pa dyshim Kroaci-Angli, takim që përsërit në njëfarë mënyre pikërisht

Skandali i trukimeve në futbollin belg, nën hetim 22 persona
  • 2018-10-12

Skandali i trukimeve në futbollin belg, nën hetim 22 persona

Prokurorët belgë thanë të enjten se 22 persona janë nën hetim, përfshirë edhe një arbitër kryesor, pasi një skandal mashtrimesh dhe trukimi të rezultateve të ndeshjeve përfshiu futbollin e vendit. Gjykatësi i çështjes gjithashtu ka lëshuar dy mandate arresti ndërkombëtar ndaj të

Telashe për Panuccin, Balliu nuk vjen për ndeshjen me Izraelin
  • 2018-10-12

Telashe për Panuccin, Balliu nuk vjen për ndeshjen me Izraelin

Paraditen e sotme Federata Shqiptare e Futbollit njoftoi se futbollistët Ylber Ramadani dhe Frederik Veseli u larguan nga grumbullimi i kombëtares, pasi nuk ishin në gjendje të luanin në ndeshjen ndaj Izraelit, për shkak të problemeve fizike. Trajneri Panucci kishte vendosur të thërrasë m

No Pic available
  • 2018-10-12

Një agjent serb mes të akuzuarve për mashtrim në futbollin belg

Një agjent sportiv me ndikim nga Serbia është në mesin e 19 të ndaluarve në Belgjikë, nën akuzat për mashtrim financiar dhe manipulim të ndeshjeve. Dejan Velkoviç, agjent i klubit belg të futbollit Sporting Lokeren u arrestua sot. Velkoviç akuzohet për mashtrim financiar dhe përpjekj

Etrit Berisha: Për pikë në Izrael, vendimtare me Skocinë
  • 2018-10-12

Etrit Berisha: Për pikë në Izrael, vendimtare me Skocinë

Etrit Berisha me laps në dorë për dy takimet e fundit në Nations League. Portieri kuqezi, i cili luajti titullar në miqësoren me Jordaninë, e ka të qartë se çfarëdo rezultati të marrë Shqipëria në transfertë me Izraelin, do ti duhet patjetër fitorja me Skocinë në takimin e fundit

Kalendari