Sporti

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 15 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Skenarët thuajse të pamundur që i japin vendin e parë Shqipërisë
  • 2018-10-15

Skenarët thuajse të pamundur që i japin vendin e parë Shqipërisë

Më humbjen 2-0 në Beer Sheva ndaj Izraelit, Shqipëria i ka minimizuar shanset për ta mbyllur Grupin 1 të Ligës C në vendin e parë. Gjithsesi, ekziston një mundësi matematike, me një përqindje shumë të ulët që të ndodhë, që kuqezinjtë të lënë pas në renditje si Izraelin ashtu

Bekim Balaj: Më vjen keq, por treguam karakter
  • 2018-10-15

Bekim Balaj: Më vjen keq, por treguam karakter

I keqardhur Bekim Balaj jo vetëm për faktin se nuk arriti të shënonte por më tepër për mënyrën sesi Shqipëria pësoi golin e parë që ndikoi në humbjen e kuqezinjëve ndaj Izraelit. Në intervistën e tij për Supersport, sulmuesi i Akhmat Grozny-it e analizoi kështu humbjen e sotme. P

Panuçi: Na zuri gjumi te goli i parë, por nuk jam i dorëzuar!
  • 2018-10-15

Panuçi: Na zuri gjumi te goli i parë, por nuk jam i dorëzuar!

Humbja me Izraelin 2-0, zyrtarizon dështimin e Shqipërisë në Nation league, por ndërkohë, trajneri i kuqezinjve, Kristian Panuçi, nuk pranon me zë të lartë dorëzimin. Trajneri italian, preferoi të ndalet tek loja e shkëlqyer e kuqezinjve, teksa ka komentuar edhe dy golat e pësuar. Jam

Italia zgjohet në fund, fiton 1-0 ndaj Polonisë (Video)
  • 2018-10-15

Italia zgjohet në fund, fiton 1-0 ndaj Polonisë (Video)

Italia ka fituar në sekondat e fundit të ndeshjes ndaj Polonisë, me golin e shënuar nga Biraghi i Fiorentinës. “Azzurrwt” kanw marrë një fitore më se të merituar 1-0 ndaj polakëve, megjithëse rezultati duhet të kishte qenë shumë më i thellë duke parë rastet e shumta ër

I ngacmoi gruan këngëtarit, Arda Turan sherr me armë në spital (Video)
  • 2018-10-15

I ngacmoi gruan këngëtarit, Arda Turan sherr me armë në spital (Video)

Nga Atletiko e Barcelona, tek sherret banale në Stamboll, trajektorja e pabesueshme e një futbollisti që pak vite më parë ishte ndër më të mirët në planet. Ngjarja e pak ditëve më parë, ku futbollisti i njohur Arda Turan u përfshi në një sherr të egër me këngëtarin Berkay Sahin,

Izraeli cinik, fundos Shqipërinë në fund të grupit (Video)
  • 2018-10-15

Izraeli cinik, fundos Shqipërinë në fund të grupit (Video)

Kombëtarja shqiptare ka humbur 2-0 në Izrael në një ndeshje ku meritonte një rezultat tjetër. Në stadiumin e Beer Shevas, vendësit janë treguar cinikë dhe në thuajse 2-3 raste gjatë gjithë ndeshjes, kanë shënuar dy herë në portën e Thomas Strakohës Ndeshja është zhbllokuar nga H

Shqipëria luan mirë, por Izraeli e mbyll pjesën e parë në fitore
  • 2018-10-15

Shqipëria luan mirë, por Izraeli e mbyll pjesën e parë në fitore

Ka përfunduar 1-0 për të zotët e shtëpisë pjesa e parë e ndeshjes Izrael-Shqipëri, e vlefshme për Grupin 1 të Ligës C. Kuqezinjtë e kanë nisur mirë ndeshjen, duke rrezikuar menjëherë, por vendësit kanë kaluar në epërsi falë Hemed dhe një pasigurie të mbrojtjes kundërshtare. M

Kalendari