Sporti

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 16 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Anglia likujdon Spanjën, Zvicra e shqiptarëve fiton me Islandën
  • 2018-10-16

Anglia likujdon Spanjën, Zvicra e shqiptarëve fiton me Islandën

Anglia ul me këmbë në tokë Spanjën e Luis Enriques. Tre Luanët u hakmorrën në mënyrën më të mirë për atë humbje të një muaji më parë duke fituar me shifrat 3-2 brenda në stadiumin Benito Villamarin në Sevilla në një ndeshje spektakolare dhe që dhuroi emocione të shumta me En

Tirana zyrtarizon Memën, trajneri vlerëson Ilir Dajën!
  • 2018-10-16

Tirana zyrtarizon Memën, trajneri vlerëson Ilir Dajën!

Duhej të vinte dita e hënë që Tirana të zyrtarizonte si trajner të ri Ardian Memën. Edhe pse ky i fundit ka disa ditë që ka dalë në stërvitje për të drejtuar bardheblutë vetëm sot ka hedhur firmën mbi kontratë. Mema ka firmosur për 1 vit me opsion rinovimi edhe për një tjetër s

Gjermania e dënuar të fitojë në Francë
  • 2018-10-16

Gjermania e dënuar të fitojë në Francë

Gjashtë javë pas barazimit pa gola në Allianz Arena, Gjermania me Francën përballen sërish në Ligën e Kombeve, këtë herë në Saint-Denis, në orën 20:45, në një ndeshje përcaktuese për fatin e Grupit të Parë të Divizionit A. Në këtë grup fillon kështu faza e dytë e ndeshjeve

Brazili dhe Argjentina, miqësore luksi në Arabi
  • 2018-10-16

Brazili dhe Argjentina, miqësore luksi në Arabi

Brazili dhe Argjentina do të përballen ndërmjet tyre në një takim miqësor tepër të veçantë, që si rrallëherë do të luhet në Arabinë Saudite. Ka statistika të ndryshme në lidhje me këtë duel, megjithatë sipas të dhënave zyrtare të FIFA-s kjo do të jetë ndeshja e 105 në hist

Shkëlqen Seferi me dopietë, por Shpresat mbyllin Europianin me zhgënjim
  • 2018-10-16

Shkëlqen Seferi me dopietë, por Shpresat mbyllin Europianin me zhgënjim

Dy golat e Taulant Seferit nuk i mjaftuan Shqipërisë së 21-vjeçarëve për të marrë fitoren e dytë në grupin 2 dhe për ti mbyllur eliminatoret e Europianit me një sukses. Ndaj Estonisë së vendit të fundit skuadra e Alban Bushit nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2 edhe pse ishte dy

Plas te Skënderbeu! Lojtarët bojkotojnë stërvitjen për pagat
  • 2018-10-16

Plas te Skënderbeu! Lojtarët bojkotojnë stërvitjen për pagat

Në kontrast të plotë me rezultatet në fushë dhe nisjen e mirë të kampionatit shqiptar të futbollit, te Skënderbeu ka shpërthyer këtë javë një problem me financat, që mund të cenojë ambiciet e klubit kampion. Bojkoti nga ana e lojtarëve i stërvitjes, të hënën, u shoqërua nga nj

Largimi i Ronaldos, rrëfehet Modriç: Kemi vënë baste për të
  • 2018-10-16

Largimi i Ronaldos, rrëfehet Modriç: Kemi vënë baste për të

Mesfushori i Realit të Madridit, Luka Modriç ka dhënë një intervistë për francezen LEquipe, ku ka folur mbi të gjitha për largimin befasues të Cristiano Ronaldos dhe trajnerit Zinedine Zidane, pasi fituan 3 Champions radhazi. Kapiteni i Kroacisë pranoi se largimi i të dyve ka qenë një

Kalendari