Sporti

Gjithsej 8 lajme të mbledhura për datën 17 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Gjermania në pikiatë, Griezzman ndëshkon kampionët e botës!
  • 2018-10-17

Gjermania në pikiatë, Griezzman ndëshkon kampionët e botës!

Feston Franca ndërsa Gjermania tashmë është shumë pranë rrëzimit në Ligën B të Nations League. Në vetëm pak ditë kombëtarja e pancerave mori një tjetër shuplakë këtë herë mund të konsiderohet akoma edhe më dhimbshme pasi erdhi me përmbysje rezultati. Në Stade de France triumf

Superclassico pa shije në Arabi, Brazili mposht në fund Argjentinën
  • 2018-10-17

Superclassico pa shije në Arabi, Brazili mposht në fund Argjentinën

Brazili ka triumfuar me rezultatin minimal 1-0 në miqësoren e luksit me Argjentinën, falë një goli të shënuar në minutat shtesë. Në një sfidë të zhvilluar në Jeedah të Arabisë Saudite, brazilianët e Tites kontrolluan sfidën gjatë gjithë 90 minutave, por nuk ishin të saktë në f

No Pic available
  • 2018-10-17

Sandro Tonali, Pirlo i ri i futbollit italian

Sandro Tonali është një nga talentet italian që po pret të bëjë hapin e madh në karrierë. Në Itali janë të sigurt që 18-vjeçari do të jetë pasuesi i denjë i Andrea Pirlos jo vetëm për ngjashmërinë fizike, por edhe për mënyrën e lojës. Prej kohësh disa klube të rëndësish

Juventus zbret sot në fushat multisportive të Parkut të Liqenit
  • 2018-10-17

Juventus zbret sot në fushat multisportive të Parkut të Liqenit

Kushtet fantastike që ofrojnë fushat multisportive në Parkun e Liqenit kanë bërë që ky kompleks të përzgjidhet nga Akademia e Juventus për trajnim. Juventus Academy Tirana me mbështetjen e Bashkisë së Tiranës, organizojnë sot në orën 17:00 te Fushat Multisportive stërvitjen për m

Daja gjen zëvendësuesin e Ardi Memës, Flamurtari zyrtarizon Ergi Lubanin
  • 2018-10-17

Daja gjen zëvendësuesin e Ardi Memës, Flamurtari zyrtarizon Ergi Lubanin

Ekipi i Flamurtarit nuk ka humbur shumë kohë për të gjetur zëvendësuesin  e Ardian Memës në rolin e zëvendëstrajnerit te Flamurtari. Klubi vlonjat ka zyrtarizuar në këtë detyrë Ergi Lubanin, i cili deri pak ditë më parë ka qenë mbajtur të njëjtin rol te Kamza. Sigurisht që em

No Pic available
  • 2018-10-17

Gati në pranverë, Arenës Kombëtare i vishet dhe streha metalike (VIDEO)

Të gjithë po presin me padurim të shohin shqiponjat kuqezi që të zbresin në tapetin e gjelbër të Arenës Kombëtare dhe videoja e fundit e postuar nga Federata Shqiptare e Futbollit, lë të kuptohet se dita kur kjo të ndodhë nuk është e largët. Kjo pasi, aty shihet se punimet në impia

No Pic available
  • 2018-10-17

Dyshime për fitoren e Khabib, McGregor: Është vetëm biznes (Video)

Rreth dy javë më parë në Las Vegas, dagestanasi Khabib Nurmagomedov mposhti në kafaz irlandezin Conor McGregor në një nga përballjet më të vlerësuara të UFC-së, që nuk përfundoi ashtu siç pritej. Përveçse turpëroi McGregor, Khabib u përlesh edhe me anëtarë të stafit irlandez

Kalendari