Sporti

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 18 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Firmoset kontrata më fitimprurëse në historinë e sportit
  • 2018-10-18

Firmoset kontrata më fitimprurëse në historinë e sportit

Canelo Alvarez ka firmosur një kontratë 5-vjeçare me vlerë $365 mln, marrëveshja më fitimprurëse e historisë së sportit, sipas promovuesit të tij Oscar De La Hoya. Marrëveshja e Canelo-s është për 11 ndeshje boksi në 5 vitet e ardhshme me kompaninë transmetuese DAZN.Canelo është a

Monaco, prezantohet Henry: Dua të ndjek gjurmët e Wenger e Guardiolas
  • 2018-10-18

Monaco, prezantohet Henry: Dua të ndjek gjurmët e Wenger e Guardiolas

Një legjendë tek Arsenali dhe Barcelona, ndërkohë që karrierën e kishte nisur tek Monaco. E pikërisht aty, tek klubi nga principata, Thierry Henry do të provojë eksperiencën e tij të parë si tranjer, duke marrë kështu vendin e Leonardo Jardim. E pikërisht kjo është gjëja që ka kri

No Pic available
  • 2018-10-18

Arenës Kombëtare i vishet dhe streha metalike (VIDEO)

Të gjithë po presin me padurim të shohin shqiponjat kuqezi që të zbresin në tapetin e gjelbër të Arenës Kombëtare dhe videoja e fundit e postuar nga Federata Shqiptare e Futbollit, lë të kuptohet se dita kur kjo të ndodhë nuk është e largët. Kjo pasi, aty shihet se punimet në impia

Rooney magjik, çfarë goli shënoi ndaj Toronto FC! (Video)
  • 2018-10-18

Rooney magjik, çfarë goli shënoi ndaj Toronto FC! (Video)

Wayne Rooney vazhdon të shkëlqejë në Major League Soccer. Në takimin e të mërkurës mes Dc United dhe Toronto FC, ish-ylli i Manchester United realizoi një gol spektakolar me një goditje të lirë nga një distancë e largët, duke i dhënë fitoren skuadrës nga Washingtoni. Ky ishte goli

Goditi një klient me shishen e vodkës, Vidal dënohet
  • 2018-10-18

Goditi një klient me shishen e vodkës, Vidal dënohet

Arturo Vidal po kalon një periudhë të errët dhe jo vetëm në aspektin sportiv. Mesfushori i Barcelonës, që është vënë në qendër të kritikave të klubit blaugrana, për shkak të qëndrimit të tij ndaj trajnerit Valverde, është dënuar me një gjobë të majme për agresion ndaj një

Askush nuk e njeh! Kush është gruaja e Khabib që i fshihet kamerave?
  • 2018-10-18

Askush nuk e njeh! Kush është gruaja e Khabib që i fshihet kamerave?

Ai është personazhi më i klikuar në rrjet në javët e fundit dhe fama e Khabib Nurmagomedov, është atribut i fitores së tij ndaj Conor McGregor në kafazin e UFC në Las Vegas, por edhe pikëpyetjeve të mëdha rreth jetës së tij. Të gjithë duan të marrin informacion për familjen e Kha

Befason Buffon, për të Topin e Artë e meriton një francez
  • 2018-10-18

Befason Buffon, për të Topin e Artë e meriton një francez

Gianluigi Buffon zgjedh kandidatin e tij për Topin Artë dhe pa përdorur shumë fjalë ja prezanton atë botës. Portieri i Paris Saint Germain voton shokun e tij të skuadrës dhe njëkohësisht një prej talenteve më të mëdhaja që ka prodhuar futbolli francez në dekadat e fundit. Topi i Ar

Kalendari