Sporti

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 19 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-10-19

Babbel pret shpresat e Bolt: Nuk bëhet futbollist as pas 100 vitesh

Pasi fitoi gjithçka në atletikë dhe vendosi edhe rekordin botëror në garën e 100 metrave, atleti xhamajkan Usain Bolt është përkushtuar totalisht në ëndrrën e tij për tu bërë një futbollist profesionist dhe për të luajtur në nivele të larta. Pasi e refuzuan shumë skuadra europi

Kaos te Sllovakia! Lojtarët festojnë humbjen, dorëhiqet trajneri
  • 2018-10-19

Kaos te Sllovakia! Lojtarët festojnë humbjen, dorëhiqet trajneri

Pas më tepër se 5 vitesh në stolin e kombëtares sllovake, Jan Kozak ka vendosur të japë dorëheqjen, një ditë pasi skuadra e tij u mposht në sfidën përballë Republikës Çeke. Sot, trajneri më jetë gjatë në stolin e Sllovakisë, doli në një konferencë për shtyp dhe tregoi arsyet

Kush është gruaja e Khabib që i fshihet kamerave?
  • 2018-10-19

Kush është gruaja e Khabib që i fshihet kamerave?

Ai është personazhi më i klikuar në rrjet në javët e fundit dhe fama e Khabib Nurmagomedov, është atribut i fitores së tij ndaj Conor McGregor në kafazin e UFC në Las Vegas, por edhe pikëpyetjeve të mëdha rreth jetës së tij. Të gjithë duan të marrin informacion për familjen e Kha

Derbi i Milanos, të ardhura rekord nga shitja e biletave
  • 2018-10-19

Derbi i Milanos, të ardhura rekord nga shitja e biletave

Derby i Milanos po troket, me emocionet dhe spekaklin që pritet të përcjellë. Edhe tifozët duket se nuk do të lënë vend bosh në San Siro për këtë Supersfidë. Takimi i 169-të mes Interit e Milanit në Serinë A pritet të ketë 78 mijë të pranishëm. Do të jetë ndeshja me më shumë

Mourinho në stol ndaj Çelsit, Sarri i del në mbrojtje!
  • 2018-10-19

Mourinho në stol ndaj Çelsit, Sarri i del në mbrojtje!

Jose Mourinho do të jetë rregullisht në pankinë në supersfidën e kësaj fundjave Chelsea-it dhe Manchester United që do të zhvillohet në Stamford Bridge të shtunën në orën 13:30. Liga angleze e futbollit i ka dhënë kohë trajnerit luzitan për të përgatitur në mënyrën më të mir

FSHF nis shitjen online të biletave për Shqipëri-Skoci (Çmimet)
  • 2018-10-19

FSHF nis shitjen online të biletave për Shqipëri-Skoci (Çmimet)

Federata Shqiptare e Futbollit njofton të gjithë tifozët në faqen e saj zyrtare se ka nisur shitja e biletave online për të gjitha kategoritë për ndeshjen e UEFA Nations League, Shqipëri Skoci, e cila do të luhet në datën 17 nëntor 2018, në orën 20:45, në stadiumin Loro Borici Shkod

Europianit 2020, ja ekipet që do shmangin të njëjtin grup
  • 2018-10-19

Europianit 2020, ja ekipet që do shmangin të njëjtin grup

UEFA ka përcaktuar tashmë ndeshjet me rrezik të lartë, që duhet medoemos të evitohen në eliminatoret e Euro 2020. UEFA listoi shtetet që nuk mund të jenë në të njëjtin grup eliminator për evenimentin kontinental. Kosova është në të paktën dy kryqëzime të pamundura. Qeveria e fut

Kalendari