Sporti

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 20 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Guardiola jep lajmin e madh për tifozët City-it!
  • 2018-10-20

Guardiola jep lajmin e madh për tifozët City-it!

Manchester City këtë fundjavë në sfidën ndaj Burnley-it do të ketë në dispozicion edhe yllin e skuadrës. Trajneri i Citiziens, Pep Guardiola në konferencën për shtyp para kësaj sfide deklaroi se Kevin De Bruyne është rikuperuar plotësisht nga dëmtimi që pësoi në fillim të sezon

Juve kërkon të 9-ën, Napoli dhe Roma për ecurinë pozitive
  • 2018-10-20

Juve kërkon të 9-ën, Napoli dhe Roma për ecurinë pozitive

Pas perudhës së pauzës për shkak të ndeshjeve të kombwtareve në Ligën e Kombeve, rikthehen emocionet e kampionateve më të rëndësishme europiane. Në Itali, Juventus e ka nisur kampionatin me marshin e 7-të, me skuadrën e Allegrit që duket e pandalshme me 8 fitore në po kaq ndeshje, t

Premier Ligë, Chelsea-United apo Sarri kundër Mourinhos?
  • 2018-10-20

Premier Ligë, Chelsea-United apo Sarri kundër Mourinhos?

Java e nëntë e Premier League do të hapet me super përballjen Chelsea-Manchester United takim që do të keni mundësi ta ndiqni live në ekranin e Supersport në orën 13:30. Një sfidë kjo që mund ti kushtojë vendin e punës trajnerit Jose Mourinho, në rast se skuadra e tij do të largohet

Liverpool cinik, mjafton Salah për tu ngjitur në krye
  • 2018-10-20

Liverpool cinik, mjafton Salah për tu ngjitur në krye

Liverpooli i Klopp ka marrë një tjetër 3-pikësh në transfertën ndaj Huddersfieldit, duke ruajtur ritmin e Manchester City-t, të cilin e barazoi në krye të renditjes me 23 pikë. The reds treguan sërish se këtë sezon nuk janë më ajo skuadra spektakolare që shënon shumë, por një ekip

Nuk mjafton goli i Ronaldos, Genoa ndal Juventusin
  • 2018-10-20

Nuk mjafton goli i Ronaldos, Genoa ndal Juventusin

Pas 8 fitoresh radhazi, në po kaq javë të kampionatit, u desh pikërisht Genoa, që të zbresë në Allianz Stadium dhe të ndalë Juventusin e Cristiano Ronaldos, që sot regjistroi barazimin e parë, me rezultatin 1-1. Bardhezinjtë e nisën mjaft mirë sfidën dhe arritën të zhbllokojë rez

PSG me 5 yje ndaj Amiens, nota 10 në startin e kampionatit
  • 2018-10-20

PSG me 5 yje ndaj Amiens, nota 10 në startin e kampionatit

Paris Saint Germain po vrapon drejt mbylljes së llogarive me titullin kampion të Francës, sa më shpejt të jetë e mundur, teksa sot regjistroi edhe fitoren e 10 radhazi, në po kaq ndeshje të kampionatit. Skuadra e drejtuar nga Thomas Tuchel vinte në këtë sfidë pa brazilianin Neymar, që i

Asistenti i Sarrit tërbon Murinjon, feston para tij dhe plas sherri (Video)
  • 2018-10-20

Asistenti i Sarrit tërbon Murinjon, feston para tij dhe plas sherri (Video)

Një gol në të 96-ën minutë edhe pse barazon një ndeshje, vlen sa për një fitore dhe këtë më mirë se kushdo e di Ros Barkli që la të shtangur djajtë e Mançester Junajtid, duke i dhënë Çelsit një barazim të çmendur në Londër. Anglezi arriti të shpëtonte Çelsin nga humbja në

Kalendari