Sporti

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 22 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-10-22

Triumfon Inter, Icardi shënon me kokë

Përfundoi me festë zikaltër derbi I Madonninas mes Interit dhe Milanit. Goli i vetëm i takimit i shënua nga Mauro Icardi në kohën shtesë. Sulmuesi argjentinas shfrytëzoi daljen e gabuar të Donnarummas, duke bërë që të shpërthente San Siro. Në pjesën e parë Icardi dhe Musacchio arr

Dëmtimi i Messit, ja kur pritet të rikthehet
  • 2018-10-22

Dëmtimi i Messit, ja kur pritet të rikthehet

Lionel Messi u dëmtua në bërryl gjatë një dyluftimi me futbollistin e Sevillas, Mudo Vásquez, në sfidën e mbrëmshme në Camp Nou dhe u detyrua të lërë fushën e lojës në minutën e 26, ndërkohë që deri atëherë kishte shënuar një gol dhe kishte asistuar një tjetër. Kontrollet

Reali peshkon talente në Brazil, pranë firmës me
  • 2018-10-22

Reali peshkon talente në Brazil, pranë firmës me

Pavarësisht krizës që po kalon Real Madrid nuk e lë pas dore merkaton, sidomos tregun brazilian të talenteve të futbollit. Emri i radhës që ka përfunduar në radarët e madrilenëve është ai i Gabriel Veron, 15-vjeçari që përflitet si xhevahiri i futbollit në Brazil. Lojtari ra në sy

Daja tjetër leksion Memës, i prish debutimin te Tirana
  • 2018-10-22

Daja tjetër leksion Memës, i prish debutimin te Tirana

Ka mjaftuar një gol i brazilianit Danilo Alves, që Flamurtari të marrë 3 pikët e plota në sfidën ndaj Tiranës, ndërsa profesor Daja i ka kujtuar nxënësit të tij, Memës, se nuk është aspak e lehtë të jesh trajner i parë. Nis kështu me një humbje aventura e Ardian Memës në panki

Merr fund ngërçi në Federatën Italiane, zgjidhet presidenti i ri
  • 2018-10-22

Merr fund ngërçi në Federatën Italiane, zgjidhet presidenti i ri

Gabriele Gravina, kandidati i vetëm për president i FIGC (Federata Italiane e Futbollit), është zgjedhur thuasje unanimisht në këtë detyrë në Asamblenë e federatës që u mbajt në Romë. Gravina mori 97.20% të votave. Në fjalën e tij, presidenti i sapozgjedhur premtoi se për futbolli

Stavri Nica trajner i Kastriotit: Skuadra ka brumë dhe dëshirë
  • 2018-10-22

Stavri Nica trajner i Kastriotit: Skuadra ka brumë dhe dëshirë

Stavri Nica është zyrtarizuar paraditen e kësaj të hënë në krye të Kastriotit, Trajneri durrsak zëvendëson në këtë detyrë shkodranin Elvis Plori, i cili dha dorëheqjen pas disfatës së radhës me Kukësin, që e mban skuadrën krutane në fund të klasifikimit me vetëm 4 pikë. Nic

Marcelo del hapur, i ka kërkuar presidentit Perez largimin te Juventus
  • 2018-10-22

Marcelo del hapur, i ka kërkuar presidentit Perez largimin te Juventus

Marcelo nuk fshihet më për zërat rreth të ardhmes së tij. Mbrojtësi brazilian dëshiron me çdo kusht transferimin te Juventusi, madje nuk ka ndërmend të presë as përfundimin e sezonit, por synon ti bashkohet që në janar skuadrës bardhezi, ku do të takonte një mik të vjetër, Cristi

Kalendari