Sporti

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 23 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Champions, CR7 rikthehet në Manchester me Juven, Reali për të ndalur krizën
  • 2018-10-23

Champions, CR7 rikthehet në Manchester me Juven, Reali për të ndalur krizën

UEFA Champions League rikthehet këtë të martë me raundin e tretë të ndeshjeve në grupet E,F,G dhe H. Spikat padiskutim supersfida e Old Trafford mes Manchester United dhe Juventusit. Në teatrin e ëndrrave, luhet për kreun e grupit H. Cristiano Ronaldo do të sfidojë sërish skuadrën ku u

Shemben shkallët në metronë e Romës, plagosen tifozët e Cska Moskës (Video)
  • 2018-10-23

Shemben shkallët në metronë e Romës, plagosen tifozët e Cska Moskës (Video)

Panik para ndeshjes së Champions League mes Romës dhe Cska-së së Moskës. Në stacionin Repubblica në metronë A në kryeqytetin italian, një shkallë lëvizëse ka rënë duke zënë një grup tifozësh rusë që kishin ardhur nga Moska për ndeshjen e sotme. Me sa duket, struktura ka rënë

Kontrata e re, Enis Bardhi me Levanten deri në vitin 2022
  • 2018-10-23

Kontrata e re, Enis Bardhi me Levanten deri në vitin 2022

Para pak javësh, drejtori sportiv i Levantes, Vicente Blanco, deklaroi se për rinovimin e Enis Bardhit mungonte vetëm firma. Dhe tani ka ardhur zyrtarizimi. Mesfushori me origjinë shqiptare ka rinovuar me klubin spanjoll deri në vitin 2022, me klauzolën që kap shifrën e 50 milionë eurove. F

Si do ndryshojë mitiku Camp Nou pas 4 vjetësh (Video)
  • 2018-10-23

Si do ndryshojë mitiku Camp Nou pas 4 vjetësh (Video)

Stadiumi mitik i Barcelonës, Kamp Nou, do të ndryshojë brenda 4 vjetëve radikalisht, por lajmi është se impianti me rreth 100 mijë spektaorë, nuk do të ndikojë absolutisht në ndeshjet që do të luajnë katalanasit në shtëpi. Shikoni videon… 23 tetor 2018 (gazeta-Shqip.com)  

Mourinho fal ndihmësin e Sarrit: Është i ri!
  • 2018-10-23

Mourinho fal ndihmësin e Sarrit: Është i ri!

Chelsea-Manchester United vazhdon të luhet edhe jashtë fushës së blertë. Sipas Daily Mail, Federata e Futbollit ka nisur procedimin disiplinor për Marco Iannin, bashkëpunëtorin e trajnerit të Chelsea-t, Maurizo Sarri, me akuzën e sjelljes jokorrekte, duke provokuar pankinën e Djajve të K

Dalin pamjet, Messi me krahun në allçi. Frikë te Barcelona (Foto)
  • 2018-10-23

Dalin pamjet, Messi me krahun në allçi. Frikë te Barcelona (Foto)

Se sa serioz ishte dëmtimi i Lionel Messit në shpatull nëndeshjen e fituar 4-2 me Sevillan në Camp Nou e tregojnë fotot e siguruara nga e Sport.es. E përditshmja katalanase ka ndjekur me skrupolozitet situatën e yllit argjentinas, i cili shfaqet me krahun e futur në allçi, që do të thotë

No Pic available
  • 2018-10-23

Si fëmijë, por e doja në ekip, trajneri i Plzen: U thashë të blinin Modriç, por

Krizës që e ka kapluar muajin e fundit, Reali i Madridit do të tentojë ti japë fund mbrëmjen e sotme, pasi do të përballet me çekët aspak favorit, të Viktoria Plzen në grupet e Ligës së Kampionëve. Por më tepër sesa përballja dhe fati i trajnerit Lopetegui, vëmendjen e ka rrëmbye

Kalendari