Sporti

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 08 nëntor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
United zhvlerëson golin e Ronaldos, City e Real fitojnë me goleada
  • 2018-11-08

United zhvlerëson golin e Ronaldos, City e Real fitojnë me goleada

Jose Mourinho është larguar si triumfator nga Allianz Stadium, ku skuadra e drejtuar prej tij, Manchester United mposhti me përmbysje 1-2, bardhezinjtë e Juventusit, në një sfidë spektakolare. Pas një pjese të parë në barazim pa gola, skuadra e Allegrit gjeti e para avantazhin, me anë t

Komplikohet rinovimi i Jordi Albës, Barça në ankth
  • 2018-11-08

Komplikohet rinovimi i Jordi Albës, Barça në ankth

Komplikohet rinovimi i Jordi Albës me Barcelonën. Mbrojtësi i krahut të majtë, i cili është një nga lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës blaugrana është në skadencë kontrate në vitin 2020. Drejtuesit e Barcelonës dëshirojnë ta zgjidhin çështjen e rinovimit të mbrojtësi

Klubet e mëdha angleze duan Leon Bailey, Leverkusen ngre murin
  • 2018-11-08

Klubet e mëdha angleze duan Leon Bailey, Leverkusen ngre murin

Leon Bailey vijon të çmendë merkaton dhe më së shumti ekipet e mëdha të Premier League-s. Manchester United, Manchester City, Chelsea dhe Liverpooli kanë hyrë në një garë mes tyre për shërbimet e të riut nga Xhamajka, por për drejtuesit e Leverkusenit sulmuesi është absolutisht i

No Pic available
  • 2018-11-08

Skandali, ja si e dribloi Manchester City Fair Play-n Financiar

Manchester City dhe Paris SG janë vënë në qendër të vëmendjes së medieve kohët e fundit, pas publikimit të disa dokumenteve që flasin për driblimin e bërë nga këto dy klube përballë rregullores së Fair Play-t financiar. Manchester City mësohet se ka ndërhyrë për të anashkaluar

Kamza në krizë rezultatesh, shkarkohet Klodian Duro
  • 2018-11-08

Kamza në krizë rezultatesh, shkarkohet Klodian Duro

Klodian Duro nuk është me trajner i Kamzes. Vetë klubi bëri të ditur shkarkimin e teknikut 40-vjeçar, që nuk ka mundur të rezistojë në stol pas disfatës së fundit të pësuar me përmbysje 1-3 nga Teuta. Në komunikatën zyrtare, Kamza falënderon trajnerin për kontributin e tij të pal

Lazio eliminon nënkampionët, Ok edhe Chelsea e Frankfurt
  • 2018-11-08

Lazio eliminon nënkampionët, Ok edhe Chelsea e Frankfurt

Eintracht Frankfurt dhe Lazio mbyllën llogaritë në grupin H të Europa League duke u kualifikuar edhe matematikisht në fazën tjetër. Bardhekaltrit e Simone Inzaghit morën një tjetër fitore ndaj Olympique Marseille duke thelluar krizën e skuadrës së Rudi Garcias që ndryshe nga sezonin e

Fitore me dedikim për Fenerbahcen, Astana prek kualifikimin
  • 2018-11-08

Fitore me dedikim për Fenerbahcen, Astana prek kualifikimin

Erwin Koeman, vëllai i trajnerit të Holandës Ronald Koeman ka rikthyer qetësinë te Fenerbahce. Ish ndihmësi i Philip Cocu tashmë trajner i parë te skuadra nga Stambolli, pas barazimit shumë të rëndësishëm 2-2 ndaj Galatasaray-it në derbi, mori fitoren e parë në drejtimin e verdhezinj

Kalendari