Sporti

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 09 nëntor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Milan ndalet nga Betisi, Arsenali siguron kualifikimin
  • 2018-11-09

Milan ndalet nga Betisi, Arsenali siguron kualifikimin

Grupi F është më i forti këtë sezon të Europa League. Milan ka barazuar 1-1 me kryesuesit e Betis, ndërsa Olympiacos ka mposhtu Dudelange duke marrë vendin e dytë me pikët ë barabarta me Kuqezinjtë dhe një pikë më pak se Betis. Milan rrezikon kalimin në fazën tjetër pas barazimit n

E konfirmon vetë Tare, te Lazio deri në 2022-in
  • 2018-11-09

E konfirmon vetë Tare, te Lazio deri në 2022-in

Mungon ende zyrtarizimi por konfirmimi vjen nga vetë Igli Tare. Ish sulmuesi i kombëtares shqiptare ka zgjatur bashkëpunimin me Lazion deri në verën e vitit 2022, dhe jo deri në 2020-ën siç u përfol fillimisht. Në një intervistë për Sky Sport Italia, para ndeshjes së Europa League ndaj

Milan-Inter arrijnë marrëveshjen për një stadium të ri të përbashkët
  • 2018-11-09

Milan-Inter arrijnë marrëveshjen për një stadium të ri të përbashkët

Milani dhe Interi i japin zgjidhje problemit të stadiumit. Dy klubet e Milanos kanë zyrtarizuar marrëveshjen për një projekt të përbashkët për një stadium të ri në kushtet më moderne të mundshme. Mund të rikonstrukohet mitiku San Siro por nuk përjashtohet as mundësia që dy klubet

Ramadani, mungon ndaj Skocisë e Uellsit për shkak dëmtimi
  • 2018-11-09

Ramadani, mungon ndaj Skocisë e Uellsit për shkak dëmtimi

I pafat Ylber Ramadani. Ish mesfushori i Partizanit aktualisht pjesë e Velje në kampionatin danez, edhe pse është grumbulluar nga trajneri Panucci për dy sfidat e radhës ndaj Skocisë dhe Uellsit nuk do të jetë pjesë e Shqipërisë në këto dy ndeshje. Ramadani i cili u aktivizua në miqë

Manchester United nuk heq dorë nga Martial, i ofron një mal me para për rinovimin
  • 2018-11-09

Manchester United nuk heq dorë nga Martial, i ofron një mal me para për rinovimin

Manchester United nuk dorëzohet dhe i bën një propozim të ri sulmuesit francez, Anthony Martial për të rinovuar kontratën. Ish lojtari i Monacos i cili po luan rregullisht në këtë sezon dhe po gjen shpesh edhe rrugën e golit, është në skadencë kontrate me Djajtë e Kuq në verën e v

Italia publikon listën, Balotelli dhe Belotti jashtë ekipit
  • 2018-11-09

Italia publikon listën, Balotelli dhe Belotti jashtë ekipit

Italia do të zhvillojë dy ndeshje gjatë muajit Nëntor, më datën 17 do të presë në San Siro Portugalinë, në takimin e fundit të vlefshëm për Ligën e Kombeve, ndërsa 3 ditë më pas do të udhëtojë drejt Belgjikës, ku në Luminus Arena do të zhvillojë një takim miqësor ndaj Shte

Më i arrirë se seksi, Dani Alves zgjedh trajnerin më të mirë!
  • 2018-11-09

Më i arrirë se seksi, Dani Alves zgjedh trajnerin më të mirë!

Trajneri më i mirë me të cilin kam punuar është edhe më i mirë se seksi. Kujtoj bisedën tonë të parë, që në fillim na e bëri të qartë se çfarë kërkonte dhe pse e kishte pranuar emërimin trajner i parë i Barcelonës. Kishte një dëshirë të madhe për të bërë diçka ndryshe.

Kalendari